Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski kobiet > Uniwersjada: Polki wygrały w trzech setach z Kanadą

Uniwersjada: Polki wygrały w trzech setach z Kanadą

Akademicka reprezentacja Polki kobiet rozpoczęła zmagania w letniej Uniwersjadzie. Podopieczne trenera Rafała Błaszczyka w pierwszym meczu grupy C pokonały 3:0 Kanadę. Przed nimi jeszcze grupowe mecze z Francją i Tajwanem.

Podopieczne Rafała Błaszczyka udział w tegorocznej Uniwersjadzie rozpoczęły od zwycięstwa. Polskie siatkarki z wyjątkiem trzeciego seta bez większych problemów poradziły sobie z zawodniczkami reprezentacji Kanady.

Już pierwszy set dzisiejszego spotkania pokazał, że polskie siatkarki są dobrze przygotowane do turnieju. Polki za sprawą dobrej gry w ataku i polu serwisowym zbudowały przewagę, którą starały się utrzymywać do końca partii. Rywalki walczyły, ale nie były w stanie zatrzymać rozpędzonych „biało-czerwonych”, w wyniku czego przegrały pierwszego seta 19:25.

Również druga partia spotkania to popis gry podopiecznych Rafała Błaszczyka. Polki cały czas grały bardzo skutecznie w ataku, a prym w tym elemencie wiodła przyjmująca drużyny z Dąbrowy Górniczej, Elżbieta Skowrońska. Rywalki również prezentowały się całkiem dobrze w ataku, ale znacznie ustępowały polskiemu zespołowi w pozostałych elementach siatkarskiego rzemiosła. Ostatecznie drugi set również zakończył się wysokim zwycięstwem polskiego zespołu (25:17).

Kiedy wydawało się, że mecz zakończy się bezproblemowym zwycięstwem polskich siatkarek, rywalki postawiły wszystko na jedną kartę i zaciekle walczyły o każdy centymetr boiska. „Biało-czerwone” nie chciały jednak przedłużać dzisiejszego spotkania i dążyły do zakończenia meczu w trzech setach, aby zaoszczędzić siły na kolejne spotkania. W końcowej fazie seta na tablicy wyników często widniał wynik remisowy, na szczęście polskie siatkarki w tej emocjonującej końcówce zachowały więcej spokoju i opanowania, wygrywając ostatecznie 28:26 i cały mecz 3:0.

Jedynym elementem w którym reprezentantki Kanady zaprezentowały się lepiej od polskiego zespołu był atak. Zawodniczki z Ameryki Północnej zdobyły w tym elemencie 36 punktów przy 34 „oczkach” polskich siatkarek. Zawodniczki z kraju znad Wisły lepiej zaprezentowały się w bloku, wygrywając ten element 9 do 6. Świetnie spisały się podopieczne Rafała Błaszczyka także w polu serwisowym, zdobywając aż 10 punktów bezpośrednio z zagrywki, przy 6 takich zagraniach rywalek. W tym miejscu warto wyróżnić środkową polskiej reprezentacji Monikę Naczk, która zdobyła aż 4 punkty bezpośrednio z zagrywki.

Polska – Kanada 3:0
(25:19, 25:17, 28:26)

Polska: Naczk (8), Nuszel (5), Piątek (8), Jóźwicka (9), Haładyn (2), Skowrońska (15), Strasz (libero) oraz Zielińska (4) i Kożon (2)
Kanada: Mayba (8), Barclay (3), Thibeault (6), Nadeau (14), Ellis (5), Marcelle (8), Lefebvre (libero) oraz Zubick (4), Loyen i Clark