Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka akademicka > Uniwersjada: Polacy wygrali grupę D

Uniwersjada: Polacy wygrali grupę D

fot. Mirosław Stroński

Michał Kądzioła i Jakub Szałankiewicz, którzy reprezentują Polskę na letniej Uniwersjadzie, wygrali swój trzeci mecz grupowy. Biało-czerwoni pokonali rosyjska parę Pastuchow/Licholetow i z kompletem zwycięstw zajęli 1. miejsce w grupie D.

Bardzo dobrze spisuje się polska para Michał Kądzioła i Jakub Szałankiewicz podczas tegorocznej Uniwersjady. Polacy wygrali wszystkie swoje mecze i z kompletem punktów wygrali grupę D. W ostatnim pojedynku grupowym biało-czerwoni pokonali nie bez problemów w dwóch setach rosyjską parę Pastuchow/Licholetow.

Już pierwszy set dzisiejszego spotkania pokazał, że Polacy nie będą mieli łatwej przeprawy z rosyjską parą. Rosjanie zaciekle walczyli o każdy punkt i nie pozwolili polskiej parze odskoczyć na zbyt duży dystans punktowy. W końcówce biało-czerwoni pokazali jednak, że nie przez przypadek są tutaj jednymi z głównych faworytów do medali i rozstrzygnęli inauguracyjną partię na swoją korzyść wygrywając 21:18.

Jeśli ktoś myślał, że drugi set to już tylko formalność, to się srogo rozczarował. Pastuchow i Licholetow szybko zapomnieli o porażce w pierwszej partii spotkania i znów zaciekle walczyli o każdy punkt. Michał i Jakub chcieli jednak skończyć spotkanie w dwóch setach i również nie odpuszczali. Doszło więc do zaciętej końcówki granej na przewagi. W niej więcej spokoju i opanowania zachowali polscy zawodnicy i to oni mogli cieszyć się ze zwycięstwa w drugiej odsłonie spotkania 26:24 i w całym meczu 2:0. Miejmy nadzieję, że Michał Kądzioła i Jakub Szałankiewicz utrzymają swoją wysoką formę i w kolejnych meczach również dadzą sobie i polskim kibicom powody do zadowolenia.grupa D:
Kądzioła/Szałankiewcz POL – Pastuchow/Licholetow RUS 2:0
(21:18, 26:24)
Zhuoxin/Lei CHN – Moore/Moore AUS 2:0
(21:14, 21:18)

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka akademicka, siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-08-14

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved