Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > ME U-18: Polacy mają złote i brązowe medale

ME U-18: Polacy mają złote i brązowe medale

W pierwszym meczu półfinałowym ME do lat 18 Michał Bryl i Bartłomiej Malec ulegli parze rosyjskiej, ale wygrali mecz o 3. miejsce i zdobyli brązowy medal. Łukasz Kaczmarek i Sebastian Kaczmarek po wygranej z Niemcami triumfowali również w spotkaniu finałowym.

Obie polskie pary zdołały awansować do czołowej czwórki mistrzostw Europy do lat 18 siatkarzy plażowych. W pierwszym meczu półfinałowym Michał Bryl i Bartłomiej Malec ulegli niestety rosyjskiej parze Wiaczesław Kirienko / Dymitrij Uraikin. Rosjanie nie przegrali jeszcze w tym turnieju żadnego meczu i bez porażki dotarli aż do finału. Mecz był zacięty, a poziom obu zespołów wyrównany. Po pierwszym, wygranym przez Kirienko i Uraikina secie do 18 Polacy zrewanżowali się rywalom w drugiej partii. Biało-czerwoni wygrali drugiego seta do 17, doprowadzając do tie-breaka. Trzeci, decydujący set zakończył się po dramatycznej końcówce. Na przewagi wygrali Rosjanie i to oni będą dziś walczyć o złoto.

O wiele lepiej poszło w półfinale drugiej polskiej parze. O finał Łukasz Kaczmarek i Sebastian Kaczmarek walczyli z Niemcami Maxem Betzienem i Maxem-Jonasem Karpą. Pierwszy, wyrównany set padł łupem rywali naszych siatkarzy. Jednak od drugiej partii rozpoczął się koncert gry Polaków. Biało-czerwoni rozbili rywali do 13, wyrównując stan spotkania. W tie-breaku Łukasz i Sebastian nie dali już rywalom żadnych szans, pewnie wygrywając 15:5. Tym samym Polacy zagrają jeszcze dziś z Rosjanami o złoty medal mistrzostw Europy.

W meczu o trzecie miejsce sporo emocji dostarczył pierwszy set. Michał Bryl i Bartłomiej Malec po zaciętej walce pokonali Niemców 21:19. W drugiej partii Max Betzien i Max-Jonas Karpa nie potrafili już nawiązać z biało-czerwonymi wyrównanej walki. polegli do 11 i Polacy mogli się cieszyć z pierwszego medalu w mistrzowskiej imprezie.

Również w meczu finałowym druga Polska para okazała się lepsza od rywali. Łukasz Kaczmarek i Sebastian Kaczmarek pomścili porażkę kolegów w półfinale i pokonali 2:0 parę rosyjską. Polacy zaczęli walkę o złoto mistrzostw Europy od mocnego uderzenia, wygrywając pierwszego seta 21:14. W drugiej partii Wiaczesław Kirienko i Dimitrij Uraikin postawili cięższe warunki i tak łatwo już nie było. Biało-czerwoni jednak do końca kontrolowali sytuację i po zwycięstwie 21:18 mogli w geście triumfu unieść ręce do góry.

Z niezwykle udanego turnieju mistrzostw Europy siatkarzy plażowych do lat 18 dwie startujące polskie pary przywiozą więc do kraju dwa medale – złoty i brązowy. To niewątpliwie ogromny sukces polskiej siatkówki plażowej, zawodników a także trenerów tych siatkarzy, którzy są przyszłością tej dyscypliny sportu.