Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Grand Prix > Katarzyna Konieczna: Z dnia na dzień będzie coraz lepiej

Katarzyna Konieczna: Z dnia na dzień będzie coraz lepiej

fot. archiwum

W spotkaniu kończącym rozgrywany w ramach World Grand Prix turniej w Zielonej Górze, polskie siatkarki pewnie pokonały reprezentację Kuby 3:1. W piątek podopieczne Alojzego Świderka były górą w pojedynku z Argentynkami, wczoraj przegrały z Koreankami.

W pomeczowych komentarzach po wygranym meczu z Kubankami, eksperci podkreślali dobry, zrównoważony rozkład punktów pomiędzy naszymi zawodniczkami. Po 15 punktów zdobyły Karolina Kosek i Katarzyna Konieczna, o punkt mniej widnieje w statystykach Bereniki Okuniewskiej, a 10 "oczek" dołożyła Klaudia Kaczorowska. Dzięki dobrej grze koleżanek, prowadzące grę Milena Radecka i Joanna Wołosz miały duży komfort w rozgrywaniu i mogły rozdzielać piłki w sposób zrównoważony.

Sześć punktów w trzech meczach w Zielonej Górze cieszy nasze zawodniczki, jednak pozostaje niedosyt po meczu z Koreankami, który przegraliśmy minimalnie (dwa niezwykle zacięte sety). Porażki we wczorajszym meczu żałuje Katarzyna Konieczna. – Przeciwko Kubankom trzeba było użyć trochę siły, ale więcej zdrowia kosztował nas chyba wczorajszy mecz i to nie tylko pod względem fizycznym, ale i psychicznym. Przegrałyśmy 0:3, byłyśmy blisko, ale to jednak była porażka. Dziś trzy punkty są po naszej stronie i to jest najważniejsze.

Wobec nieco pechowej porażki z siatkarkami z Azji, komplet punktów w meczu z Kubankami jest niezwykle istotny w kontekście walki o awans do turnieju finałowego WGP. W kolejnym turnieju Polki zmierzą się z Chinami, Dominikaną i Kazachstanem, i trzeba będzie zaprezentować się jeszcze lepiej, niż dotychczas. Nasza atakująca jest dobrej myśli przed kolejnymi pojedynkami. – Ten turniej zagrałyśmy zdecydowanie lepiej, niż ten przed tygodniem. Z dnia na dzień to wszystko będzie wyglądało coraz lepiej. Trenujemy w tym zestawieniu niedługo i jak na tak krótki czas, nasza gra wygląda już dobrze, ale musimy w dalszym ciągu pracować nad sobą i poprawiać poszczególne elementy.* rozmawiał Tomasz Swędrowski (Polsat Sport)

źródło: inf. własna, Polsat Sport

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Grand Prix, reprezentacja Polski kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-08-14

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved