Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Grand Prix > Joanna Wołosz: Liczymy na awans do finału

Joanna Wołosz: Liczymy na awans do finału

fot. archiwum

Druga rozgrywająca reprezentacji Polski część meczu z Kubą spędziła w kwadracie dla rezerwowych, później jednak pojawiła się na boisku by poprowadzić zespół do cennego zwycięstwa. Także dzięki jej mocnym serwisom Polski mogły cieszyć się z trzech punktów.

Sprawdziło się powiedzenie, że „kobieta zmienną jest". Poziom dzisiejszego meczu był zdecydowanie lepszy niż wczoraj.

Joanna Wołosz: – Na pewno tak. Był jeszcze wyższy niż wczoraj. Wczorajszy, mimo porażki 0:3 był naprawdę dobry. Zagrałyśmy pierwszy mecz od dłuższego czasu na takim wysokim procencie w ataku. Od początku kontrolowałyśmy grę. W trzecim secie było widać, że Kubanki zdenerwowały się "pozytywnie", grały coraz mocniej atakiem i zagrywką i nie było możliwości się temu przeciwstawić. Całe szczęście potrafiłyśmy w czwartym secie wyjść i wygrać. Wylatujemy z Polski w dobrych humorach i z nadzieją, że w Hongkongu będzie równie dobrze.

Zgodzisz się, że dziś kluczowa była wasza trudna zagrywka, przy której jednocześnie popełniłyście mało błędów własnych?– Zdecydowanie. Zagrałyśmy mocno zagrywką, a przy tym nie psułyśmy. Ogólnie popełniłyśmy dziś mało błędów, co w naszej grze jest nowością, bo zwykle popełniamy ich bardzo dużo. Dziś każda z nas ma swój wkład w to zwycięstwo i jest się z czego cieszyć.

Kubanki opuszczają Zieloną Górę bez zwycięstwa. To duża niespodzianka.

– Tak. Przede wszystkim przy wczorajszym meczu z Argentyną byłyśmy bardzo zdziwione zwycięstwem biało-niebieskich.

Przed wami ostatni turniej przed ewentualnym finałem tegorocznej edycji World Grand Prix. Kto tam będzie najtrudniejszym rywalem?

– Wydaje mi się, że najtrudniej będzie wygrać z Chinami. Znowu trafiamy na zespół azjatycki, który jak wiadomo gra trochę inną siatkówkę niż my. Mam nadzieję, że zrewanżujemy się Dominikanie za porażkę w Bydgoszczy. Liczymy w Hongkongu na co najmniej dwa zwycięstwa i awans do finału.

* rozmawiał Bartosz Borowiak (Strefa Siatkówki)

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Grand Prix, reprezentacja Polski kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-08-14

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved