Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Grand Prix > Dominacja Polek we wszystkich elementach, bezsilne Kubanki

Dominacja Polek we wszystkich elementach, bezsilne Kubanki

W porównaniu z wcześniejszymi spotkaniami na uwagę zasługuje znakomita dyspozycja Polek w polu serwisowym. Na 97 wykonanych zagrywek podopieczne Alojzego Świderka popełniły tylko 2 błędy własne punktując 8 razy.

W szeregach biało-czerwonych trudno wskazać zdecydowaną liderkę spotkania z Kubankami. Indywidualnie najlepiej zaprezentowały się Karolina Kosek i Katarzyna Konieczna, zapisując na swoim koncie po 15 ‚oczek’. Kolejne miejsce w klasyfikacji najlepiej punktujących zawodniczek polskiej reprezentacji zajęła Berenika Okuniewska, kończąc mecz z dorobkiem 14 punktów na swoim koncie. Po drugiej stronie siatki liderką zestawienia najlepiej punktujących Kubanek była Kenia Carcaces, zdobywając na przestrzeni czterosetowego spotkania 16 punktów, o trzy ‚oczka’ mniej zdobyła wspierająca Carcaces – Yoana Palacios (13 punktów), zestawienie najlepszej trójki siatkarek z Kuby uzupełnia Rosanna Giel (9 ‚oczek’).

Efektywność zagrań obu ekip kształtowała się dziś na podobnym poziomie, Polki i Kubanki nie przekroczyły progu 50% skuteczności. Nasze atakujące w 103. próbach zdobyły 44 ‘oczka’, popełniając 18 niewymuszonych błędów własnych, co dało łączny rezultat 45,72%. Najkorzystniej w tym elemencie zaprezentowała się Klaudia Kaczorowska, która w 18. atakach zdobyła 8 ‚oczek’ kończąc spotkanie z efektywnością zagrań na poziomie 44,44%. Nieznacznie niższą średnią uzyskała druga z biało-czerwonych – Katarzyna Konieczna – która na 28 ataków punktowała 12 razy, myląc się przy tym sześciokrotnie (42,86%). Trzecia ze sklasyfikowanych Polek nie przekroczyła 40% skuteczności – Karolina Kosek zakończyła mecz z notą 32,26%. Minimalnie gorzej w tym zestawieniu wypadły Kubanki, 51 punktów na 121 akcji dało średnią skuteczność 42,15%. Zbliżony rezultat do średniej zespołu, indywidualnie uzyskała tylko Kenia Carcaces . Liderka swojej reprezentacji w 38 próbach zdobyła 16 ‚oczek’, popełniając 9 błędów i notując skuteczność na poziomie 42,11%.

Również w elemencie bloku minimalnie lepsze były podopieczne Alojzego Świderka. Polki 13 razy zatrzymywały rywalki na siatce, uzyskując na przestrzeni całego meczu średnią notę 3,25 bloku na set. Najczęściej w tym elemencie punktowały Anna Podolec i Berenika Okuniewska (po cztery punkty), trzy razy barierą nie do przejścia dla kubańskich atakujących okazał się być blok Karoliny Kosek, po jednym ‚oczku’ do dorobku zespołu dodały Milena Radecka i Klaudia Kaczorowska. Siła bloku w ekipie Kubanek rozkładała się po równo, po trzy bloki odnotowały Leanny Castaneda i Rosanna Giel, dwukrotnie Polki powstrzymywały Yoana Palacios oraz Kenia Carcaces, łączny rezultat 11 bloków całej reprezentacji uzupełnia blok punktowy Yusidey Silie. Średnia siatkarek z Kuby to 2,75 bloku punktowego w partii.Bezpośrednio na zagrywce w szeregach naszej reprezentacji najczęściej punktowała Katarzyna Konieczna, zapisując na swoim koncie trzy asy serwisowe. Dwukrotnie rywalki nie odebrały serwisów Karoliny Kosek, po jednym asie serwisowym zdobyły Klaudia Kaczorowska, Milena Radecka i Anna Podolec. Łączny wynik Polek to 8 asów serwisowych, na uwagę zasługują jednak tylko dwa błędy popełnione w tym elemencie. Zagrywka jest kolejnym z elementów przemawiających na korzyść biało-czerwonych, Kubanki bezpośrednio na zagrywce punktowały czterokrotnie, liderką swojej kadry w grze w tym elemencie była Kenia Carcaces (2 asy serwisowe).

O tym, jak duże problemy kubańskim przyjmującym sprawił serwis Polek najlepiej świadczą statystyki oceniające perfekcyjne przyjęcie naszych rywalek. Siatkarki ekipy gości na 95 piłek kierowanych w swoją stronę tylko 31 przyjęły idealnie ‘w punkt’, co dało wynik 25,26%. Najwyższa notę indywidualną otrzymała Yoana Palacios, przyjmując perfekcyjnie 11 z 31 zagrywek biało-czerwonych, kończąc mecz z notą 25,26%. Zdecydowanie lepiej prezentują się statystyki polskich przyjmujących, idealny odbiór Polek kształtował się na poziomie 42,65%. Na uwagę zasługuje indywidualny wynik polskiej libero –  Paulina Maj idealnie przyjęła 13 z 22 zagrywek, myląc się tylko dwukrotnie, tym samym zakończyła mecz z rezultatem 50%.

Widoczna jest także spora różnica w ilości popełnionych błędów własnych. Reprezentantki Kuby oddały Polkom w ten sposób aż 33 ‚oczka’, przy 15. niewymuszonych błędach własnych biało-czerwonych.

    Polska            Kuba
Punkty:
1. Karolina Kosek 15 pkt 1. Kenia Carcaces 16 pkt
2. Katarzyna Konieczna 15 2. Yoana Palacios 13
3. Berenika Okuniewska 14 3. Rosanna Giel 9
Atak:
1. Katarzyna Konieczna 12 pkt 1. Kenia Carcaces 16 pkt
2. Berenika Okuniewska 10 2. Yoana Palacios 10
3. Karolina Kosek 10 3. Yaneli Santos 7
Blok:
1. Anna Podolec 4 pkt 1. Leanny Castaneda 3 pkt
2. Berenika Okuniewska 4 2. Rosanna Giel 3
3. Karolina Kosek 3 3. Yoana Palacios 2
Zagrywka:
1. Katarzyna Konieczna 3 pkt 1. Kenia Carcaces 2 pkt
2. Karolina Kosek 2 2. Yoana Palacios 1
3. Klaudia Kaczorowska 1 3. Yanelis Santos 1

źródło: FIVB, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Grand Prix, reprezentacja Polski kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-08-14

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved