Strona Główna > Aktualności > Grand Prix > Berenika Okuniewska: Zawsze jest fajnie jak się wygrywa

Berenika Okuniewska: Zawsze jest fajnie jak się wygrywa

Polska pokonała w czterech setach drużynę z Kuby. Teraz biało-czerwone czeka turniej WGP w Hongkongu. - Bardzo byśmy chciały dostać się do turnieju finałowego. Będziemy robić wszystko, by tak się stało - mówi Berenika Okuniewska.

W ostatnim meczu turnieju WGP w Zielonej Górze, Polki pokonały po czterosetowym pojedynku reprezentację Kuby. Jak przyznaje atakująca reprezentacji Polski Katarzyna Konieczna, w dzisiejszym spotkaniu zdecydowanie lepiej funkcjonował element zagrywki, niż w meczu z Koreankami. – Zespół kubański zdecydowanie słabiej zareagował na naszą zagrywkę, niż wczoraj zespół koreański, który bardzo dobrze sobie z nią radził. Atakująca podkreśla, że dobra gra polu serwisowym pomogła skutecznie blokować rywalki. – Cieszę się, że ta zagrywka pozwoliła nam dobrze zagrać blokiem, zdecydowanie lepiej niż wczoraj. W konsekwencji te trzy punkty pozostały u nas. Bardzo pozytywne jest również to, że polski zespół znacznie lepiej rozstrzygał końcówki setów. – Po wczorajszych trzech setach, w których w każdym prowadziłyśmy i w tych końcówkach nie dawałyśmy rady, dziś to wyglądało zupełnie inaczej. Nawet w tym trzecim secie gdzie już przegrywałyśmy pięcioma punktami, w końcówce potrafiłyśmy się jeszcze postawić. Teraz przed reprezentacją Polski turniej w Hongkongu. Atakująca naszej reprezentacji zapewnia, że Polki będą walczyć o zwycięstwo. – Warto walczyć o wszystko, warto walczyć o jak najwięcej. Zwycięstwo leży na parkiecie. Trzeba je podnieść – zakończyła.

Berenika Okuniewska podkreśliła, że dziś dziewczyny bardzo dobrze czuły się ze sobą na boisku. – Bardzo dobrze czułyśmy się dziś wszystkie na boisku. Zawsze jest fajnie jak się wygrywa. Myślę, że kibice są zadowoleni z fajnego widowiska. Środkowa uważa, że w dzisiejszym spotkaniu wszystkie dziewczyny zagrały bardzo dobrze. – Uważam, że dziś wszystkie dziewczyny dały z siebie wszystko. Dzięki temu wygrałyśmy. Berenika Okuniewska przyznała, że są zespołem młodym, który aby wygrywał musi funkcjonować dobrze każde ogniwo. – Jesteśmy takim zespołem, że każda z nas musi grać na sto procent by wygrać. Polska środkowa podkreśla, że zespół bardzo chciałby awansować do finałów World Grand Prix. – Bardzo byśmy chciały dostać się do turnieju finałowego. Będziemy robić wszystko by to się stało. Berenika Okuniewska podkreśla, że znakomicie spisała się polska publiczność zgromadzona w Zielonej Górze. – Ludzie się bawią. Znakomicie gra się przy takiej publiczności – dodała na koniec.

Anita Kwiatkowska uważa, że mecz z Kubą był meczem bardzo istotnym. – To był bardzo ważny mecz, który trzeba było wygrać, aby jeszcze się liczyć w walce o finał. Jak przyznaje polska atakująca było nerwowo, ale to biało-czerwone były górą w starciu z Kubankami. – Było nerwowo, ale od samego początku narzuciliśmy rywalkom swój styl gry. Wygrane spotkanie bardzo cieszy. Anita Kwiatkowska również zaznacza, że to zagrywka była decydująca w dzisiejszym spotkaniu. – Zagrywka była dzisiaj naszym mocnym atutem. Kubankom trudno było wyprowadzić własny atak i często się myliły. W trzecim secie przydarzył nam się przestój. Kubanki nam trochę odskoczyły. Według Anity Kwiatkowskiej prowadzenie w setach 2:0 sprawia, że zespół dekoncentruje się. – Prowadzenie 2:0 sprawia, że wkrada się troszkę dekoncentracji i rozkojarzenia. Jak zapewnia polska atakująca, Polki do Hongkongu jadą po zwycięstwa. – Jedziemy tam po to by walczyć i wygrać wszystkie spotkania.