Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Beach Ball Tour: Wieczorek i Popek wygrali w Kołobrzegu

Beach Ball Tour: Wieczorek i Popek wygrali w Kołobrzegu

Z końcowego sukcesu w turnieju Beach Ball Tour w Kołobrzegu mogli cieszyć się Tomasz Wieczorek i Dawid Popek, którzy w finale pokonali parę Damian Wojtasik, Rafał Szternel. Trzecie miejsce sensacyjnie zajęła para Artur Bagiński, Wojciech Włodarczyk.

Niedzielne mecze Beach Ball Tour 2011 były bardzo zacięte. Zawodnicy od pierwszego spotkania wznieśli się na wyżyny swoich umiejętności, a kibice nie mogli narzekać na poziom meczów. Bardzo dobrze radziła sobie para Artur Bagiński, Wojciech Włodarczyk. Czarny koń turnieju, który przebijał się do turnieju głównego z eliminacji w ćwierćfinale poradził sobie z wyżej rozstawioną i bardziej utytułowaną parą Piotr Kantor, Bartosz Łosiak. W fantastycznej formie był zwłaszcza Wojciech Włodarczyk, którego ataki były nie do zatrzymania. W półfinale zmierzyli się z parą Tomasz Wieczorek i Dawid Popek i był to prawdziwy siatkarski horror. Pierwszy set wygrali Popek z Wieczorkiem, a w drugim wygrywali już 14:10 i wydawało się, że nastąpi szybki koniec spotkania. Od tego momentu nastąpił przełom i para Włodarczyk, Bagiński seryjnie zaczęła zdobywać punkty. Szybko doprowadziła do wyrównania a w końcówce seta zachowała więcej zimnej krwi i doprowadziła do remisu 1:1. Tie-break był bardzo wyrównany, ale potem zaczęli dominować Włodarczyk z Bagińskim. W pewnym momencie prowadzili już 14:12 i mieli dwie piłki meczowe, potem jednak dwa fantastyczne bloki Tomka Wieczorka sprawiły, że razem z Dawidem Popkiem wrócili do gry. Obie pary walczyły punkt za punkt, ale zmęczeni Włodarczyk z Bagińskim zaczęli popełniać błędy i przegrali w tie – breaku 22:20. W drugim półfinale również nie zabrakło emocji. Rafał Szternel z Damianem Wojtasikiem wygrali pierwszego seta, ale Dominik Witczak z Bartoszem Księżarkiem rzucili się w pogoń za rywalami i doprowadzili do trzeciego seta. W tie-breaku lepsi okazali się jednak aktualni mistrzowie Polski i to oni jako druga para awansowała do finału.

W meczu o trzecie miejsce za sprawą pary Bagiński, Włodarczyk po raz kolejny byliśmy świadkami dramatycznego spotkania. Pierwszego seta wygrali dobrze usposobieni Witczak i Księżarek, ale para Bagiński i Włodarczyk pokazała, że potrafi walczyć do końca i ten turniej jest najlepszy w ich wykonaniu. Po zaciętym drugiem secie doprowadzili do tie-breaka, który dostarczył kibicom wielu emocji. Powadzenie zmieniało się raz za razem, żadna z par nie chciała przegrać tego pojedynku. Ogromne zmęczenie nie przeszkadzało zawodnikom w stworzeniu pięknego spektaklu. Lepsi okazali się Artur Bagiński i Wojciech Włodarczyk, którzy osiągnęli najlepszy wynik w tym roku i zajęli ostatecznie trzecie miejsce w turnieju Beach Ball Tour 2011.

W wielkim finale, przy wypełnionych trybunach zawodnicy dali z siebie wszystko i był to mecz godny finału. Pierwszy set był bardzo zacięty. Grający bardzo dobrze Popek z Wieczorkiem w końcówce seta zdołali przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść i zwyciężyli 24:22. Drugi set to wyraźna dominacja aktualnych mistrzów Polski Szternel z Wojtasikiem rozbili przeciwników 21:10 i to oni wydawali się faworytami przed tie-breakiem. Początek seta, zgodnie z przewidywaniami należał do nich. Wojtasik i Szternel prowadzili już 10:5, a potem 11:6 i wszystko wskazywało na to, że jest po meczu. W tym momencie para Popek i Wieczorek zaczęła odrabiać straty. Zaczęli zdobywać seryjnie punkt po punkcie i szybko doprowadzili do wyrównania. Następnie poszli za ciosem i wygrali trzecią partię 15:13. Dzięki temu po raz pierwszy wygrali tegoroczny turniej Beach Ball Tour 2011.