Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > AZS KSZO ma mieć rozgrywającą z Białorusi

AZS KSZO ma mieć rozgrywającą z Białorusi

fot. archiwum

Siatkarki pierwszoligowego AZS KSZO są już po obozie w Zieleńcu. Do zespołu ma dołączyć rozgrywająca z... Białorusi. Nowa rozgrywająca to Jelena Bernatowicz, która znana jest w Polsce, gdyż występowała w zespole Plus Ligi AZS Białystok.

Jestem po wymianie informacji z jej menedżerem Michałem Cebulskim i gdy tylko się pojawi, ma dojechać do Kudowy, skąd odbierzemy ją, by jak najszybciej dołączyła do drużyny – podkreślał Władysław Mazur, kierownik drużyny.

Nowa rozgrywająca to Jelena Bernatowicz, która znana jest w Polsce, gdyż występowała w zespole Plus Ligi AZS Białystok. – Grała przeciwko nam na Akademickich Mistrzostwach Polski – potwierdza trener Roman Murdza, który bardzo liczy na jej doświadczenie.

Tymczasem akademiczki trenują dwa lub trzy razy dziennie. Rozpoczynają, bez względu na pogodę od długiego marszu po górach, by popołudniami całą grupą pracować na hali. Wieczorem trener Murdza przewidział zajęcia dla poszczególnych formacji, które kończą się o 21.30. – Najważniejsze, że dziewczyny wzięły sobie do serca moje słowa z pierwszego spotkania, że dla każdej to może być jej pięć minut i od przygotowania zależy to, jak wykorzystają swoją szansę – wyjaśnia szkoleniowiec. – Wszystkie pracują bez zarzutu i, jeżeli nic się nie zmieni przez najbliższe dwa miesiące, będę zadowolony.Na razie wszyscy są zadowoleni z atmosfery w zespole, która określana jest jako znakomita. – Młodzież, która do nas przyszła w większości doskonale zna się ze Szkoły Mistrzostwa Sportowego lub z młodzieżowych reprezentacji Polski, co zdecydowanie pozytywnie wpływa na ich wzajemne kontakty – potwierdza Władysław Mazur.

W Zieleńcu podopieczne trenera Romana Murdzy będą przebywały do soboty. Następny tydzień spędzą we własnej hali, trenując dwa razy dziennie, po czym wyjadą na drugi z zaplanowanych obozów do Barlinka.

źródło: Echo Dnia

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-08-14

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved