Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Waldemar Kawka ma już do dyspozycji większość składu

Waldemar Kawka ma już do dyspozycji większość składu

fot. archiwum

W zespole Tauronu MKS Dąbrowa Górnicza praca aż wre przed kolejnym sezonem. Siatkarki ćwiczą dwa razy dziennie, nie tylko na siłowni, ale też i z piłkami, aby przygotować się jak najlepiej do inauguracyjnego meczu ligowego z Centrostalem Bydgoszcz.

Jak przekonuje szkoleniowiec Tauronu MKS, Waldemar Kawka, do dyspozycji ma większość składu, jednak wciąż czeka na resztę swoich podopiecznych. – W sobotę dołączy do nas Frauke Dirickx, a od 22 sierpnia, kiedy z Uniwersjady powrócą Elżbieta Skowrońska, Krystyna Strasz i Natalia Nuszel, będziemy już przygotowywać się w pełnym składzie – zdradza trener MKS-u.

Dąbrowski zespół ma także w planach kilka sparingów oraz turniejów towarzyskich, które pozwolą na lepsze zgranie dąbrowiankom. – Na początku września (3.09) zagramy w turnieju towarzyskim w Raciborzu. Rywalami będą Silesia Volley Mysłowice, BKS Aluprof Bielsko-Biała oraz Muszynianka. Natomiast w dniach 17 i 18 września udamy się na turniej o Puchar burmistrza Jarocina. Pod koniec września planujemy jeszcze kilka sparingów, ale na dzień dzisiejszy jeszcze nie są zatwierdzone – dodaje dąbrowski szkoleniowiec.

Jak więc widać, siatkarki Tauronu MKS Dąbrowa Górnicza czeka pracowity wrzesień. Wszystko to ma zaowocować udaną inauguracją PlusLigi Kobiet, która odbędzie się 12 października w hali Centrum. Przeciwnikiem dąbrowianek będzie Centrostal Bydgoszcz. – To będzie wielka niewiadoma, jak każda pierwsza kolejka nowego sezonu. Na pewno jednak będzie ciężko stawić im czoła, bo Centrostal to solidna drużyna i nie ma mowy o jej lekceważeniu – zapowiada Kawka.Trener dąbrowskiej drużyny przed kolejnymi rozgrywkami, pełnym wyzwań i wyjazdów, zdołał na szczęście wypocząć i wrócił do klubu pełny sił i motywacji do dalszej pracy. – Mieliśmy wszyscy dwa miesiące na wypoczynek, więc było dość czasu na to, żeby odpocząć po tym bardzo trudnym sezonie. Wolny czas spędziłem w gronie rodzinnym, a także w górach z żoną. Najlepszym wypoczynkiem dla mnie jest spacer po lesie, który mnie relaksuje i pozwala szybko podładować akumulatory – mówi uśmiechnięty trener Tauronu MKS.

źródło: mks.dabrowa.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-08-13

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved