Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka akademicka > Uniwersjada: Dwa grupowe zwycięstwa Polaków na początek

Uniwersjada: Dwa grupowe zwycięstwa Polaków na początek

fot. archiwum

Michał Kądzioła i Jakub Szałankiewicz reprezentują Polskę na letniej Uniwersjadzie w chińskim Shenzhen. Polacy rozgrywki grupowe rozpoczęli od wygranych z Australijczykami i Chińczykami. Polacy mają już zapewniony awans do kolejnej rundy.

Tylko jedna polska para reprezentuje nasz kraj na letniej Uniwersjadzie w Shenzhen. Są to świeżo upieczeni wicemistrzowie Europy do lat 23 – Jakub Szałankiewicz i Michał Kądzioła. Polacy w turnieju trafili do grupy D. w pierwszym meczu nie dali zbyt wielu szans australijskiej parze Moore/Moore, wygrywając w szybkich dwóch setach do 12 i do 14.

W drugim meczu Polacy zmierzyli się z gospodarzami Uniwersjady. Chińczycy dość niespodziewanie w pierwszym meczu pokonali rosyjską parę Pastuchow/Licholetow, należało się więc spodziewać zaciętego spotkania. I rzeczywiście takie było. Zacięty, pierwszy set biało-czerwoni rozstrzygnęli na swoją korzyść dopiero w końcówce, wygranej na przewagi. W drugiej partii Zhuoxin i Lei narzucili swoje warunki gry i rozbijając Polaków do 14 wyrównali stan spotkania. Na szczęście nasi zawodnicy po raz kolejny okazali się lepsi w tie-breaku i wygrali cały mecz 2:1. Rozgrywki grupowe zakończą jutro spotkanie z para rosyjską.

grupa D:Kądzioła/Szałankiewicz POL – Moore/Moore AUS 2:0
(21:12, 21:14)
Pastuchow/Licholetow RUS – Zhuoxin/Lei CHN 1:2
(21:11, 16:21, 12:15)
Kądzioła/Szałankiewicz POL – Zhuoxin/Lei CHN 2:1
(22:20, 14:21, 15:11)
Moore/Moore AUS – Pastuchow/Licholetow RUS 0:2
(16:21, 20:22)

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka akademicka, siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-08-13

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved