Strona Główna > Aktualności > siatkówka akademicka > Uniwersjada: Dwa grupowe zwycięstwa Polaków na początek

Uniwersjada: Dwa grupowe zwycięstwa Polaków na początek

Michał Kądzioła i Jakub Szałankiewicz reprezentują Polskę na letniej Uniwersjadzie w chińskim Shenzhen. Polacy rozgrywki grupowe rozpoczęli od wygranych z Australijczykami i Chińczykami. Polacy mają już zapewniony awans do kolejnej rundy.

Tylko jedna polska para reprezentuje nasz kraj na letniej Uniwersjadzie w Shenzhen. Są to świeżo upieczeni wicemistrzowie Europy do lat 23 – Jakub Szałankiewicz i Michał Kądzioła. Polacy w turnieju trafili do grupy D. w pierwszym meczu nie dali zbyt wielu szans australijskiej parze Moore/Moore, wygrywając w szybkich dwóch setach do 12 i do 14.

W drugim meczu Polacy zmierzyli się z gospodarzami Uniwersjady. Chińczycy dość niespodziewanie w pierwszym meczu pokonali rosyjską parę Pastuchow/Licholetow, należało się więc spodziewać zaciętego spotkania. I rzeczywiście takie było. Zacięty, pierwszy set biało-czerwoni rozstrzygnęli na swoją korzyść dopiero w końcówce, wygranej na przewagi. W drugiej partii Zhuoxin i Lei narzucili swoje warunki gry i rozbijając Polaków do 14 wyrównali stan spotkania. Na szczęście nasi zawodnicy po raz kolejny okazali się lepsi w tie-breaku i wygrali cały mecz 2:1. Rozgrywki grupowe zakończą jutro spotkanie z para rosyjską.