Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski kobiet > Paulina Maj: Nastawiałyśmy się na tie-breaka

Paulina Maj: Nastawiałyśmy się na tie-breaka

fot. archiwum

Reprezentacja Polski poniosła porażkę w drugim meczu turnieju z cyklu World Grand Prix w Zielonej Górze. Polki uległy zespołowi z Korei Płd. - Koreanki zagrały dziś bardzo dobrze - oceniła Paulina Maj libero polskiej reprezentacji.

Dziś porażka w trzech setach. Jednak wyniki poszczególnych setów nie obrazują do końca tego, co działo się na boisku…

Paulina Maj: – Nie ukrywam, że jestem troszeczkę zdenerwowana, dlatego że nastawiałyśmy się, żeby wygrać te trzy mecze i z kompletem zwycięstw wyjechać stąd. Koreanki zagrały dziś bardzo dobrze. My nie realizowałyśmy dziś założeń taktycznych. Zabrakło też szczęścia w końcówkach. Każdy set rozgrywał się na przewagi, więc w tym momencie już tylko chyba głowa decyduje o jego rozwiązaniu.

Co się stało drugiej partii? Większą część seta prowadziłyście. W końcówce Koreanki odrobiły straty punktowe i gra toczyła się na przewagi…– Kilka błędów własnych, które zdarzyły się w końcówce, sprawiły, że Koreanki nas dogoniły. Później to one okazały się lepsze w grze na przewagi. Tak to wyglądało. W trzecim secie niby wyszłyśmy zmotywowane, żeby wygrać. Nastawiałyśmy się na tie-breaka. Niestety, znowu w końcówce nie wyszło.

Jutro zmierzycie się z reprezentacją Kuby. Z jakim nastawieniem przystąpicie do tego spotkania?

– Nie mamy wyjścia. Musimy wygrać. To już nie są żarty. To już nie jest tak, że możemy wygrać czy nie. Jeżeli chcemy myśleć o finale, to musimy ten mecz bez dwóch zdań wygrać, najlepiej za trzy punkty.

*rozmawiała Martyna Cynk (Strefa Siatkówki)

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacja Polski kobiet, turnieje światowe

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-08-13

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved