Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > ME U-18: Dwie polskie pary w półfinale, medal gwarantowany

ME U-18: Dwie polskie pary w półfinale, medal gwarantowany

fot. archiwum

Los sprawił, że w meczu 1/4 finału ME U-18 dwie polskie pary zmierzyły się ze sobą. W tym spotkaniu lepsi okazali się Łukasz i Sebastian Kaczmarek, którzy awansowali już do półfinału. Michał Bryl i Bartłomiej Malec do półfinału weszli z prawej strony drabinki.

Do dziś obie polskie pary szły przez turniej mistrzostw Europy do lat 18 jak burza. Polacy wygrywali wszystkie mecze i żadna z biało-czerwonych par nie straciła do tej pory seta. Taki stan rzeczy nie mógł trwać wiecznie z prostego powodu… W III rundzie turnieju w Wilnie, która jest jednocześnie fazą ćwierćfinałową, obie nasze pary wpadły na siebie. Zwycięzca mógł być tylko jeden.

Choć pierwszy set zupełnie tego nie zapowiadał, to było to niezwykle zacięte spotkanie. W pierwszej partii jednak Łukasz Kaczmarek i Sebastian Kaczmarek wygrali wysoko ze swymi reprezentacyjnymi kolegami 21:11. W drugiej partii jednak Michał Bryl i Bartłomiej Malec przypomnieli sobie, jak się gra w piłkę siatkową na plaży i doprowadzili do wyrównanej końcówki, w której okazali się lepsi. O zwycięstwie i awansie do półfinału miał zadecydować tie-break.

Polacy długo nie mogli się zdecydować, kto z nich ma awansować już do półfinału, a kto po porażce będzie musiał o ten półfinał walczyć jeszcze dziś wieczorem. Ostatecznie po zaciętej końcówce na przewagi górą byli Kaczmarek i Kaczmarek. Oni mają już zagwarantowane miejsce w jutrzejszych meczach o medale. Bryl i Malec dostali jeszcze jedną szansę, by wywalczyć sobie awans do czołowej czwórki mistrzostw.W meczu z prawej strony turniejowej drabinki Polacy zmierzyli się z reprezentantami gospodarzy Gilbertasem Kerpe i Arnasem Rumseviciusem. Polacy po raz kolejny udowodnili, że zasługują na grę o medale. Pokonali młodych Litwinów w dwóch krótkich setach do 11 i do 14. tym samym będziemy mieli dwie polskie pary w jutrzejszych półfinałach. Miejmy nadzieję, że Polacy jeszcze raz zmierzą się ze sobą, tym razem w ostatnim meczu decydującym o złotym medalu.

III runda:
Kaczmarek/Kaczmarek POL [19] – Bryl/Malec POL [18] 2:1
(21:11, 19:21, 20:18)

przegrani na miejscach 5-6:
Kerpe/Rumsevicius LTU [21] – Bryl/Malec POL [24] 0:2
(11:25, 14:25)

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Mistrzostwa Europy, rozgrywki młodzieżowe, siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-08-13

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved