Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > ME: Koniec marzeń o medalu, Polacy odpadli w 1/8 finału

ME: Koniec marzeń o medalu, Polacy odpadli w 1/8 finału

fot. archiwum

Niestety, Grzegorz Fijałek i Mariusz Prudel nie zdobędą medalu mistrzostw Europy. Uważani za jednych z faworytów turnieju biało-czerwoni przegrali dziś w 1/8 finału z holenderską parą Reinder Nummerdor/Richard Schuil i zajęli miejsca 9-16.

Po dobrych występach naszej pary w turniejach World Tour wielu kibiców liczyło, że Grzegorz Fijałek i Mariusz Prudel wrócą z norweskiego Kristiansand z medalem mistrzostw Europy. Niestety, Polacy odpadli z turnieju, przegrywając w 1/8 finału z holenderską para Nummerdor/Schuil.

Holendrzy zaczęli bardzo dobrze i mimo pogoni biało-czerwonych zakończyli pierwszego seta z pięciopunktowa przewagą. Polacy, którzy doskonale radzili sobie w meczach grupowych, wiedzieli, że przegrana w drugim secie wyeliminuje ich z walki o medale. Mimo walki polegli jednak, przegrywając 18:21. Reinder Nummerdor i Richard Schuil zagrają więc w ćwierćfinale ME, a Polacy sklasyfikowani zostali na miejscach 9-16.

Zapewne polscy kibice liczyli w przypadku występu Mariusza Prudla i Grzegorza Fijałka na więcej niż miejsca w przedziale 9-16. Polacy pokazywali ostatnio w turniejach Grand Slam wysoką formę, dwa razy (m. in. w Starych Jabłonkach) zdobywając srebrne medale. Pamiętajmy jednak, że do końca nie było pewne czy polska para zagra na mistrzostwach Europy z powodu kontuzji kciuka Mariusza Prudla. Ostatecznie nasza najlepsza para zdecydowała się wziąć udział w ME.Mistrzostwa Europy, na których nieobecne są przecież najlepsze pary z Brazylii i USA, pokazują, jak daleko polskiej siatkówce plażowej nie tylko do czołówki światowej, ale nawet europejskiej. O ile przegrana naszej pary może zostać uznana jako wypadek przy pracy, to już fakt, że tylko jedna polska para startowała w turnieju, nie może ujść uwadze. Dla porównania już w 1/8 finału Szwajcarzy i Holendrzy mieli po 4 pary, a Niemcy 3. Co ciekawe, wszystkie trzy niemieckie pary awansowały do ćwierćfinałów…

III runda:
Nummerdor/Schuil NED [6] – Fijałek/Prudel POL [2] 2:0
(21:16, 21:18)

źródło: inf. własna

nadesłał: ,

Więcej artykułów z kategorii :
Mistrzostwa Europy, siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-08-13

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved