Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Ewelina Mikołajewska: Moim celem jest walka o najwyższe cele

Ewelina Mikołajewska: Moim celem jest walka o najwyższe cele

fot. archiwum

Z siatkarkami Organiki trenuje już Ewelina Mikołajewska. Nowa zawodniczka łódzkiej drużyny ma 19 lat. Będzie najmłodszą siatkarką Organiki. - W zespole jest wiele doświadczonych i utytułowanych już siatkarek. Powinno być dobrze - mówi.

Mierząca 182 cm przyjmująca niedawno grała w mistrzostwach świata juniorek w Peru. Reprezentacja Polski zajęła w nich dziewiąte miejsce. Przegrała z Koreą Południową, USA, Belgią oraz z Rosją, triumfowała zaś w spotkaniach z Peru, Egiptem, Kubą oraz na koniec z Rosją. – Miejsce w pierwszej dziesiątce na mundialu nie jest złym wynikiem, ale jadąc na mistrzostwa, miałyśmy większe aspiracje. Celowałyśmy znacznie wyższej – mówi Ewelina Mikołajewska, która podczas turnieju zebrała bardzo dobre opinie.

Razem z całą reprezentacją młoda siatkarka wróciła do kraju w ubiegłym tygodniu. Na treningu Organiki pojawiła się jednak dopiero w czwartek. W klubie dali jej kilka dni na aklimatyzację. Przyznaje jednak, że nie zdążyła się jeszcze przyzwyczaić do różnicy siedmiu godzin, jakie dzielą Peru od Polski. – Mam z tym jeszcze małe problemy, ale za kilka dni wszystko powinno być już w porządku – wierzy.

Poprzedni sezon był dla Mikołajewskiej pierwszym w PlusLidze. Występowała w TPS Rumia, najgorszym zespole ekstraklasy, który ostatecznie spadł do pierwszej ligi. – Mam nadzieję, że grając w Organice, tak nisko już nie będę – śmieje się. – Moim celem jest walka o najwyższe cele. Wiem, że Organika ma się włączyć do walki o awans do europejskich pucharów. Wierzę, że uda nam się to osiągnąć. Drużyna wygląda bardzo dobrze. W zespole jest wiele doświadczonych i utytułowanych już siatkarek. Powinno być dobrze.Nowa przyjmująca Organiki dodaje, że to m.in. obecność włoskiego szkoleniowca Mauro Masacciego skłoniła ją do podpisania kontraktu z łódzką drużyną. – Rzeczywiście, był to jeden z głównych powodów. Jestem ciekawa warsztatu tego trenera i zarazem pewna, że pod jego okiem będę się dalej rozwijała – mówi.

Są tacy, którzy uważają, że Mikołajewska będzie tylko uzupełnieniem składu i z powodu dużej konkurencji nie będzie miała zbyt wielu okazji do zaprezentowania swoich możliwości. – Postaram się, by było inaczej – kończy siatkarka.

Autor: Damian Bąbol
Więcej w serwisie gazeta.pl

źródło: gazeta.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-08-13

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved