Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Grand Prix > Anna Podolec: Musimy zagrać odważnie i bez kompleksów

Anna Podolec: Musimy zagrać odważnie i bez kompleksów

fot. archiwum

Trzech setów potrzebowały Koreanki na pokonanie biało-czerwonych w kolejnym spotkaniu World Grand Prix. - Zabrakło nam dziś trochę gry blokiem i skończenia swoich akcji w kluczowych momentach - mówiła po meczu Anna Podolec.

Anita Kwiatkowska:Kasia zagrała świetny mecz i nie było powodu żeby coś zmieniać. Ja dostałam szansę żeby wejść na podwójną zmianę razem z Asią (Wołosz – przyp. red.). Najbardziej zabrakło nam dziś koncentracji. Szkoda tych końcówek bo każdy z tych setów był tak naprawdę na przewagi i każdy z nich mogłyśmy wygrać. Zabrakło chłodnej głowy. Jutro czeka nas mecz z Kubankami, które też są bardzo mocnym zespołem. Grają zupełnie inną siatkówkę niż Koreanki. My zrobimy wszystko żeby wygrać jutrzejsze spotkanie.

Anna Podolec:Nie czuję się jeszcze dobrze na pozycji środkowej bloku, ale staram się robić co do mnie należy. Wiadomo, że brakuje mi jeszcze ogrania i czasu na zgranie się z rozgrywającymi. Zabrakło nam dziś trochę gry blokiem i skończenia swoich akcji w kluczowych momentach. Przydarzyło nam się także za dużo błędów na zagrywce. Taktyka była ustawiona na grę środkiem siatki, ale przyjęcie miałyśmy od siatki i to nam skutecznie uniemożliwiło jej realizację. Jutro musimy zagrać odważnie i bez kompleksów. Musimy zagrać agresywnie zagrywką, odrzucić rywala od siatki i szczelnie blokować.

Karolina Kosek:W końcówkach zabrakło nam chłodnej głowy. Miałyśmy kilka punktów przewagi w każdym z setów i same doprowadzałyśmy do trudnych sytuacji w końcówkach setów. Jutro przystępujemy do kolejnego meczu. Będzie to zupełni inna gra, z innym przeciwnikiem, ale być może będzie trochę łatwiej bo azjatycka siatkówka nigdy nam nie leżała.* rozmawiali Martyna Cynk, Bartosz Borowiak (Strefa Siatkówki)

źródło: inf. własna

nadesłał: ,

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved