Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Grand Prix > Aleksandra Kruk: W każdym elemencie trochę nam zabrakło

Aleksandra Kruk: W każdym elemencie trochę nam zabrakło

fot. archiwum

- Spotkanie było do wygrania - mówiła o meczu z Koreą Południową Aleksandra Kruk. Czego więc zdaniem polskiej przyjmującej zabrakło do końcowego sukcesu? - Myślę, że trochę nie było ataku kończącego, również obrony - zakończyła zawodniczka.

Mimo przegranego meczu, podopieczne Alojzego Świderka zostawiły mnóstwo zdrowia i serca na boisku walcząc o każdą piłkę. Przyjmującą polskiej reprezentacji Karolina Kosek zdawała sobie sprawę z niewykorzystanej szansy na zwycięstwo: – Bardzo chciałam podziękować publiczności za świetny doping. Szkoda, że nie udało się nam wygrać końcówek setów.

Martwić może zbyt mała zdobycz punktowa polskiego zespołu w elemencie bloku: – Nie wykorzystałyśmy naszego bloku, a przecież mamy w tym elemencie potencjał. Musimy wyciągnąć wnioski i poprawić grę we wszystkich elementach.

Dzisiejszy mecz to już historia, polskie siatkarki muszą zapomnieć o porażce w spotkaniu z reprezentacją Korei Południowej i skupić się na jutrzejszym spotkaniu ponieważ aby myśleć o awansie do turnieju finałowego zawodniczki z kraju znad Wisły muszą zdobywać punkty do tabeli: – Zapominamy o tym dzisiejszym meczu. Jutro jest nowe rozdanie i nowe przeciwniczki – dodała Kosek.Również druga przyjmująca polskiego zespołu Aleksandra Kruk nie ukrywała rozczarowania po przegranym meczu z siatkarkami z Azji: – Jestem osobiście wkurzona porażką w dzisiejszym meczu ponieważ spotkanie było do wygrania.

W opinii ekspertów głównym elementem, którego zabrakło w grze Polek był blok, ale również zbyt duża ilość błędów własnych. Swoją opinie dotyczącą przyczyn porażek ma również polska przyjmująca: – Myślę, że trochę nie było ataku kończącego, również obrony. W mojej opinii w każdym elemencie trochę nam zabrakło.

* rozmawiał Tomasz Swędrowski (Polsat Sport)

źródło: inf. własna, Polsat Sport

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Grand Prix, reprezentacja Polski kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-08-13

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved