Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Wielunianie rozpoczęli budowę zespołu na I ligę

Wielunianie rozpoczęli budowę zespołu na I ligę

fot. archiwum

Pomimo problemów zarząd Siatkarza Wieluń zaczął organizować drużynę. Rozegrała ona już pierwszy sparing, szkoleniowcem został Tomasz Wasilkowski, wcześniej drugi trener. Zarząd wciąż ma problemy z domknięciem wszystkich spraw finansowych.

Do porozumienia z prezesami doszliśmy dużo wcześniej. W piątek sfinalizowaliśmy umowę. Jestem z tego niezmiernie zadowolony – mówi trener wielunian, Tomasz Wasilkowski. To właśnie Wasilkowskiemu zarząd powierzył budowę drużyny. Wczoraj odbył się pierwszy trening. – Ten trening i dzisiejszy sparing, służy temu aby wybrać, wyselekcjonować zawodników. Zobaczyć w tym krótkim okresie kto jest kim. Co do personaliów, to będę mówił o zawodnikach gdy złożą swoje podpisy na kontrakcie. Teraz nie chciał bym za dużo zdradzać, gdyż wprowadza to niepotrzebny zamęt.

Podczas treningu zawodnicy chcieli pokazać się z jak najlepszej strony. – Jest kilka osób, które pomimo braków w przygotowaniu fizycznym, z racji tego że nie trenowali, pokazali doświadczenie i obycie z piłką. Jest kilka osób, nad którymi muszę się zastanowić. Nie jest to jeszcze drużyna, z którą będziemy pracować, dlatego może wyglądać to średnio – mówi Wasilkowski.

Z poprzedniej drużyny został tylko Bartek Matejczyk i Tomasz Zychla, który pomagał nam w poprzednim sezonie, gdy kontuzji doznał Martin Blanco Costa. Mamy dwóch zawodników z Młodej Plus Ligi: Michała Dąbrownego i Konrada Pałygę – zdradza Tomasz Wasilkowski. Pierwszy mecz sparingowy Siatkarz rozegrał w piątek z Colmanem Kalisz wygrywając 3:2. Z wyróżniających się graczy należy przede wszystkim wspomnieć o atakującym Jarosławie Lechu, ostatnio grający w BBTS Bielsko-Biała (I liga). 27-letni zawodnik był niemal bezbłędny w ataku.Poza tym w wieluńskiej testowani są m.in.: Włoch Valerio Savio (przyjmujący, grał m.in. w czeskiej ekstraklasie), Maciej Kałasz (środkowy bloku, ostatnio Jadar Radom), Mateusz Leszczawski (rozgrywający, BBTS), Tomasz Zychla (środkowy), Adrian Buchowski (przyjmujący, reprezentant kraju juniorów, Jastrzębski Węgiel), Marcin Kozioł (przyjmujący/atakujący), Bartosz Kawka (środkowy), Marcin Kudłacik (środkowy, STS Skarżysko, wcześniej m.in. w Olsztynie) oraz dwaj libero: Konrad Nieboj (AZS UAM Poznań) i Radosław Szymczak (BBTS).

 

źródło: inf. własna, naszemiasto.pl, Radio Ziemi Wieluńskiej

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-08-12

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved