Strona Główna > Aktualności > Grand Prix > WGP, gr. F: Włoszki pokonały Kazachstan, Brazylijki bez straty seta

WGP, gr. F: Włoszki pokonały Kazachstan, Brazylijki bez straty seta

Siatkarki Włoch w meczu inaugurującym zmagania grupy F World Grand Prix pokonały reprezentację Kazachstanu 3:2, chociaż przegrywały już 0:2. W drugim dzisiejszym spotkaniu Brazylijki pokonały reprezentację Tajlandii 3:0.

Początek pierwszego seta był wyrównany. Reprezentantki Kazachstanu wyszły na prowadzenie 3:1, ale Włoszki szybko doprowadziły do remisu 3:3. Dzięki dobrej grze Olgi Drobyszewskajej drużyna gospodarzy znów górowała (8:4). Błędy przyjezdnych w obronie i zagrywce spowodowały, że przewaga kazachskich siatkarek stale rosła. W końcówce Włoszki próbowały jeszcze odrobić straty, ale Kazaszki nie oddały już prowadzenia i wygrały tę partię 25:22. W drugiej odsłonie spotkania siatkarki z Italii zagrały uważniej, ale ich przeciwniczki doskonale spisywały się w ataku i szybko objęły prowadzenie. W tej części meczu obie drużyny dobrze zaprezentowały się w bloku. Gospodynie jednak stale prowadziły i ani na chwilę nie pozwoliły Włoszkom na przejęcie inicjatywy. Po drugiej przerwie technicznej (16:13) Kazachstan pewnie zaczął zmierzać do zwycięstwa. Ostatecznie ponownie pokonał Włochy 25:22 i objął w meczu prowadzenie 2:0.

Trzecia partia, podobnie jak dwie pierwsze, rozpoczęła się od prowadzenia Kazaszek, którym dwa poprzednio wygrane sety dodały pewności w grze. Włoszki z kolei na początku kolejnej odsłony popełniły sporo błędów własnych. Potem jednak świetnie zaczęły spisywać się w bloku, co pomogło im dojść przeciwnika i doprowadzić do remisu 9:9. Gra zaczęła się toczyć punkt za punkt. Ostatecznie to siatkarki z Włoch wyszły na kilkupunktowe prowadzenie i wygrały tę partię 25:18. Będące na fali podopieczne Massimo Barboliniego od prowadzenia rozpoczęły kolejnego seta. Role się odwróciły. Tym razem to Kazaszki zaczęły popełniać błędy, a tym samym przewaga Włoszek stale rosła. Pewnie i wysoko wygrały one czwartą partię 25:19, doprowadzając tym samym do tie-breaka.

Finałowy, piąty set rozpoczął się od dwupunktowego prowadzenia gospodyń. Przewaga ta szybko jednak została zniwelowana przez Włoszki, które doprowadziły do remisu 5:5. Gra zrobiła się bardziej wyrównana. Kazachstan wyszedł na prowadzenie 10:6, ale włoskie siatkarki nie poddawały się i wkrótce było 11:11. Ostatecznie zaciętą końcówkę 15:12 wygrały reprezentantki Włoch, które w całym spotkaniu triumfowały tym samym 3:2.

Kazachstan – Włochy 2:3
(25:22, 25:22, 18:25, 19:25, 12:15)

Kazachstan: Nassedkina (10), Trubina (15), Iszmicewa (3), Akiłowa (4), Beriesniewa (13), Drobyszewskaja (14), Storożenko (libero) oraz Omelczenko (8), Łukomskaja, Sitkazinowa i Kulinicz (6)
Włochy: Anzanello (7), Garzaro (2), Rondon (2), Costagrande (23), Ortolani (16), Del Core (18), Leonardi (libero) oraz Crisanti (7), Arrighetti (5) i Bosetti

W drugim spotkaniu obie drużyny rozpoczęły mecz zdecydowanie, zmieniając się na prowadzeniu do stanu 6:6. Wówczas przewagę osiągnęła Brazylia, w której punktowała Thaisa Menezes. Po pierwszej przerwie technicznej Tajki zaczęły odrabiać straty i doprowadziły do stanu 11:12. Gra stawała się coraz bardziej wyrównana. Przy wyniku 12:13 Brazylijki zaczęły jednak powiększać prowadzenie. Tajki grały co prawda coraz lepiej w przyjęciu i w ataku, ale nie pomogło im to w zmniejszeniu przewagi przeciwniczek. Brazylia wysoko wygrała inauguracyjnego seta 25:16.

Na początku drugiej partii drużyna Tajlandii popełniła kilka błędów, które pozwoliły Brazylii wyjść na dwupunktowe prowadzenie (1:3). Lepszy atak i imponujące bloki pozwoliły Tajkom na odrobienie kilku punktów. Brazylia nadal była jednak nie do zatrzymania i na pierwszej przerwie technicznej prowadziła 8:4.Po wznowieniu gry zapunktowała Fabiana, a jej zespół podniósł wynik na 9:12. Dobra postawa Sittirak i Thinkaow pozwoliła ekipie Tajlandii zniwelować przewagę przeciwnika i doprowadzić do stanu 17:17. Końcówka seta była bardzo zacięta. Lepsze okazały się w niej jednak Brazylijki, które wygrały partię 25:23.

Trzecią odsłonę spotkania od prowadzenia rozpoczęły siatkarki z Brazylii (0:3, 3:5). Dzięki perfekcyjnej grze w ataku i w obronie długo nie pozwoliły one Tajkom na zniwelowanie przewagi. Dopiero Apinyapong zdobyła dla swojego zespołu kilka oczek i doprowadziła do stanu 10:13. Na drugiej przerwie technicznej jednak przewaga Brazylijek była już bardzo wysoka (10:16). Po powrocie na parkiet to one wciąż bezapelacyjnie były górą. Ostatecznie brazylijskie siatkarki wysoko wygrały seta 25:16, a całe spotkanie 3:0.

Tajlandia – Brazylia 0:3
(16:25, 23:25, 16:25)

Tajlandia: Thinkaow (6), Apinyapong (7), Hyapha (3), Chaisri (9), Tomkom (1), Kanthong (2), Pannoy (libero) oraz Sittirak (5), Luangtonglang (1) i Sukmak
Brazylia: Claudino (6), Lins (4), Pequeno (4), Menezes (14), Steinbrecher (10), Castro (14), Fabiana (libero) oraz Silva (1), Gonzaga, Rodrigues (3), Fabiola i Caixeta (2)