Strona Główna > Aktualności > Grand Prix > WGP, gr. E: Wymęczone zwycięstwo Koreanek

WGP, gr. E: Wymęczone zwycięstwo Koreanek

W drugim meczu turnieju rozgrywanego w Zielonej Górze, Koreanki stoczyły zacięty bój z Kubankami. Siatkarki z Azji prowadziły już 2:1 w meczu, lecz rywalki doprowadziły do tie-breaka. W piątym secie lepsze okazały się jednak zawodniczki z Korei.

Najwięcej punktów (24) w drużynie z Azji zdobyła Yeon-Koung Kim. Po przeciwnej stronie siatki najskuteczniejsza była Yoana Palacios Mendoza. Mecz lepiej rozpoczęły Kubanki. Błyskawicznie objęły prowadzenie, które na pierwszej przerwie technicznej wynosiło pięć punktów. Po wznowieniu, obraz gry nie zmienił się, a siatkarki z Ameryki Środkowej powiększyły przewagę, a na tablicy wyników widniał rezultat 13:6. Trener Koreanek próbował ratować sytuację, ale jego interwencje na nic się zdały. Podopieczne Hyung-Sil Kima walczyły, ale nie potrafiły przeciwstawić się świetnie grającym rywalkom, które zakończyły set, wygrywając do 17.

Koreanki przebudziły się w drugiej partii i sukcesywnie wypracowywały przewagę. Prowadziły 11:8 i kontynuowały dobrą grę. Z każdym kolejnym punktem przeciwniczki gubiły się coraz bardziej i Azjatki wyrównały stan meczu szybciej niż się spodziewały, zwyciężając w secie drugim 25:16. Zawodniczki z Korei Południowej poszły za ciosem i trzecią odsłonę również rozpoczęły od mocnego uderzenia (8:3 na pierwszej przerwie technicznej). Udało im się zachować koncentrację do końca seta, podczas gdy rywalki w dalszym ciągu nie mogły wrócić do gry z początku meczu. W rezultacie Koreanki znów wygrały wysoko i objęły prowadzenie w meczu.

W czwartej partii gra się wyrównała. Kubanki zmieniły styl gry, znacznie poprawiły skuteczność i pomimo twardego oporu przeciwniczek udało im się zwyciężyć 25:23, tym samym przedłużając swoje szanse na końcowy triumf. Tie-break oba zespoły rozpoczęły z dużą determinacją. Początkowo toczyła się walka punkt za punkt, dopóki Koreanki nie odskoczyły na 7:5. Dzięki lepszej grze blokiem i mniejszej liczbie błędów własnych siatkarki z Azji do końca utrzymywały prowadzenie i ostatecznie pokonały Kubanki 15:12.

Kuba – Korea Płd. 2:3
(25:17, 16:25, 17:25, 25:23, 12:15)

Kuba: Salas (14), Rojas (2), Palacios (20), Giel (11), Carcaces (6), Silie (10), Borrell (libero) oraz Santos (1), Lescay, Cleger (3) i Castañeda (6)
Korea Płd.:
Kim Yeon-Young (24), Han Song-Yi (2), Kim Se-Young (12), Bae Yoo-Na, Kim Hye-Jin (7), Lee Sook-Ja (1), Nam Jie-Youn (libero) oraz Hwang Youn-Joo (8), Yoon Hye-Suk (9) i Jang Young-Eun

Po meczu powiedzieli:

Yusidey Silie Frometa (kapitan Kuby): – Nie był to dobry mecz w naszym wykonaniu. Zagrałyśmy słabo zwłaszcza w przyjęciu. Mam nadzieję, że w kolejnym meczu poprawimy ten element.

Juan Gala Rodriguez (trener Kuby): – Nie zagraliśmy dobrego meczu, w przeciwieństwie do naszych rywalek, które zaprezentowały się świetnie. Mieliśmy duże problemy z przyjęciem i koncentracją w kluczowych momentach. Jutro musimy zagrać dużo lepiej. Teraz potrzebujemy punktów, a wiemy, że one same się nie zdobędą, bowiem wszyscy mają tutaj jednakowe szanse.

Sook-Ya Lee (kapitan Korei): – Początkowo miałyśmy problemy wywołane przede wszystkim zmianą strefy czasowej. Przybyłyśmy do Polski później niż inne zespoły i nie do końca zdołałyśmy się przestawić. Wyszłyśmy jednak na parkiet z dużą wolą zwycięstwa i cieszymy się, że to się udało. Jesteśmy krok bliżej w kierunku finału.

Hyung-Sil Kim (trener Korei): – Dziękuję moim zawodniczkom za to zwycięstwo! Nie zagraliśmy wystarczająco dobrze, ale wygraliśmy, ponieważ Kubanki popełniły znacznie więcej błędów. Musimy popracować nad technicznymi aspektami naszej gry. Jutro czeka nas trudny mecz z Polską. Wiemy jak trudno gra się przeciwko gospodarzom, ale chcemy pokazać publiczności czym jest koreańska siatkówka.