Strona Główna > Aktualności > Grand Prix > WGP, gr. E: Drugie zwycięstwo Polek z Argentyną

WGP, gr. E: Drugie zwycięstwo Polek z Argentyną

W pierwszym meczu grupy E World Grand Prix Polki pokonały reprezentację Argentyny 3:0. Drużyna z Ameryki Południowej nie miała zbyt wiele do powiedzenia, jedynie w trzecim secie postawiła Polkom większy opór.

Mecz lepiej rozpoczął się dla rywalek, które po udanym ataku z krótkiej prowadziły 1:0. Polki szybko jednak wyrównały (1:1), ale od tego momentu toczyła się na boisku wyrównana walka punkt za punkt aż do przerwy technicznej, na którą z jednopunktowym prowadzeniem zeszły siatkarki z Ameryki Południowej. Polskie siatkarki niesione dopingiem wspaniałych kibiców szybko odrobiły straty i po skutecznym ataku Klaudii Kaczorowskiej miały dwa punkty przewagi (14:12). Tuż po drugiej przerwie technicznej przechodzącą piłkę skończyła Berenika Okuniewska (17:14). Siatkarki z Argentyny pokazały jednak ogromne serce do walki i za sprawą świetnej zagrywki nie tylko odrobiły straty, ale wyszły nawet na prowadzenie (18:17). Widząc co dzieje się na boisku trener Alojzy Świderek poprosił o przerwę. Uwagi od szkoleniowca poskutkowały ponieważ po asie serwisowym Katarzyny Koniecznej na tablicy wyników widniał wynik 20:19 dla Polek. Końcówka pierwszej odsłony spotkania to popis w polu serwisowym Karoliny Kosek i skuteczna gra biało – czerwonych w bloku. Ostatecznie set zakończył się zwycięstwem Polek 25:20.

Od początku drugiej partii polskie siatkarki starały się narzucić rywalkom swój styl gry. Po skutecznym bloku Zuzanny Efimienko, Polki prowadziły 4:2. Na pierwszą przerwę techniczną zawodniczki znad Wisły zeszły z trzypunktowym prowadzeniem (8:5). Po przerwie za sprawą skutecznej zagrywki Nizetich, ekipa z Argentyny niebezpiecznie zbliżyła się do polskiego zespołu na dwa punkty (9:11). Prowadzone jednak przez bardzo dobrze grającą na rozegraniu Milenę Radecką biało-czerwone znów odskoczyły na bezpieczną przewagę (14:11), a po skutecznym ataku Karoliny Kosek na drugiej przerwie technicznej prowadziły czterema punktami (16:12). Od tego momentu Polki za sprawą bardzo skutecznej gry w ataku oraz dzięki błędom rywalek powiększały przewagę, która wynosiła już nawet siedem punktów (23:16). W końcówce rywalki nieco zmniejszyły straty (23:19), ale ostatecznie to podopieczne Alojzego Świderka mogły cieszyć się ze zwycięstwa w drugiej odsłonie meczu 25:20 po skutecznym ataku Karoliny Kosek.

Trzeci set dzisiejszego spotkania rozpoczął się od udanego bloku Polek (1:0). Widać jednak było, że dziesięciominutowa przerwa po drugiej partii pomogła rywalkom, które szybko odrobiły starty, a po skutecznym bloku wyszły nawet na dwupunktowe prowadzenie (5:3). Biało-czerwone chciały jednak spotkanie skończyć w trzech setach i za sprawą bardzo dobrej gry na zagrywce Bereniki Okuniewskiej i skutecznej grze w bloku wyszły na prowadzenie (7:5), które "dowiozły" do pierwszej przerwy technicznej (8:6). W tym momencie przydarzył się duży przestój w grze polskiemu zespołowi. Rywalki grały bardzo dobrze w bloku, a polskie siatkarki zaczęły popełniać błąd za błędem (8:11). Polki szybko otrząsnęły się jednak i po skutecznym bloku wprowadzonej kilka akcji wcześniej Joanny Wołosz zmniejszyły straty do jednego "oczka" (12:13). Na drugą regulaminową przerwę na odpoczynek zespoły zeszły z dwupunktowym prowadzeniem Argentynek (16:14). Siatkarki z Ameryki Południowej nie zamierzały na tym poprzestać i po błędzie Polek prowadziły już 18:14. Kiedy wydawało się, że kibice zgromadzeni w hali w Zielonej Górze będą szykować się na czwartego seta, biało-czerwone pokazały ogromną wolę walki. Za sprawą skutecznej zagrywki Bereniki Okuniewskiej, polskie siatkarki najpierw zmniejszyły stratę (16:18), a po ataku w aut słabo grającej w dniu dzisiejszym Fresco doprowadziły do remisu (19:19). Od tego momentu na boisku rozgorzała walka punkt za punkt, ale ostatecznie to polskie siatkarki zachowały w końcówce więcej "zimnej krwi" i mogły cieszyć się z wygrania trzeciej partii 25:23 i całego meczu 3:0.

Polki zdobyły w dzisiejszym meczu cenne trzy punkty, które coraz bardziej realnie pozwalają myśleć o awansie do turnieju finałowego. Co warte podkreślenia również gra podopiecznych Alojzego Świderka wyglądała lepiej niż podczas turnieju w Bydgoszczy. Widać, że polskie siatkarki coraz lepiej odnajdują się w preferowanej przez szkoleniowca polskiej reprezentacji szybszej grze.

Polska – Argentyna 3:0
(25:20, 25:20, 25:23)

Polska: Konieczna (6 pkt.), Kosek (13), Okuniewska (12), Kaczorowska (2), Radecka (5), Efimienko (8), Maj (libero) oraz Saad, Wołosz (1), Kwiatkowska (4), Kruk (5).
Argentyna: Nizetich (11 pkt.), Fresco (5), Gildenberger (10), Sosa (7), Carlotto (1), Curatola (2), Gaido (libero) oraz Jersonsky, Bortolozzi, Boscacci (3) i Castiglione