Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > Podsumowanie pierwszego dnia mistrzostw świata kadetek

Podsumowanie pierwszego dnia mistrzostw świata kadetek

W pierwszym dniu mistrzostw świata kadetek zwycięstwa odniosły drużyny wyżej notowane i nie straciły seta w inauguracyjnych meczach. Polki rozpoczęły swój udział w tych mistrzostwach od zwycięstwa 3:0 nad Egiptem.

Drugie spotkanie „polskiej" grupy można podsumować krótko, że odbyło się. Rywalki Turczynek reprezentacja Algierii w całym meczu zdobyła zaledwie 31 punktów, a cały mecz trwał 62 minuty. Reprezentacja Turcji zdobyła 17 punktów zagrywką, co przyczyniło się w znaczny sposób do odniesienia tak wysokiego zwycięstwa. Najlepiej punktująca zawodniczką w tym meczu była Turczynka Asli Kalac. Z reprezentacją Algierii w dniu jutrzejszym zmierzą się podopieczne Andrzeja Pecia.

W pierwszym meczu grupy B. Młoda reprezentacja Brazylii pokonała Słowację 3:0. W pierwszym secie drużyna z Ameryki Południowej rozbiła Słowaczki 25:13. Bardzo dobrze w polu serwisowym zagrała Natalia, która wyprowadziła swoją drużynę na prowadzenie 17:10. Seta skutecznymi atakami zakończyła Rosomaria. Nie inaczej było w drugiej odsłonie, gdzie bezradne zawodniczki ze Słowacji nie potrafiły znaleźć recepty na dobrze usposobione rywalki i przegrały w stosunku 12:25. Trzeci set był ostatnim Brazylijki nie pozwoliły na rozwinięcie skrzydeł swoim rywalkom i odniosły zwycięstwo w całym spotkaniu. Najlepiej punktującą w ekipie ze Słowacji była Miroslava Rehakova, która zdobyła 9 punktów.

Drugie spotkanie tej grupy zakończyło się zwycięstwem innej drużyny z Ameryki Południowej – Argentyny, która pokonała Meksyk 3:0. Najlepiej punktującą zawodniczką tego spotkania była Meksykanka Alejandra Isordia, która zdobyła 19 punktów, podczas gdy najlepszą zawodniczką Argentyny była zdobywczyni 13 punktów Sol Piccolo. Mecz toczył się pod dyktando młodych zawodniczek z Argentyny, które odniosły zasłużone zwycięstwo i w dniu jutrzejszym zagrają ze Słowacją, natomiast Meksykanki zmierzą się z Brazylią.

Młode siatkarki Stanów Zjednoczonych pokonały Portoryko 3:0..Siatkarki z Portoryko popełniły dużą ilość błędów własnych aby myśleć o nawiązaniu skutecznej i wyrównanej gry z wyżej notowanym rywalem. W pierwszym secie było nawet 10:1 dla USA i dopiero od tego momentu ekipa z Portoryko zaczęła zdobywać punkty, lecz było to mało na dobrze usposobioną drużynę z Ameryki Północnej. Nieco więcej walki było w drugim secie gdzie był remis 20:20, lecz wówczas wzięło górę doświadczenie Amerykanek. Trzeci set był wiernym odbiciem pierwszej odsłony, zrezygnowane Portorykanki spuściły głowy, pogodziły się z porażką., Amerykanki zagrały bardzo dobrze w bloku i dzięki temu odniosły zwycięstwo.

Drugi mecz tej grupy zakończył się triumfem reprezentacji Chin, która pokonała 3:0 Serbię. Chinki bardzo dobrze zagrały w przyjęciu i wyprowadzały kontrataki, co w znacznym stopniu przyczyniło się do ich zwycięstwa. Najbardziej zacięty przebieg miał trzeci set, Serbki prowadziły 16:12, a nie do zatrzymania w ataku była Bianka Busa. O d tego momentu nastąpił zwrot sytuacji na parkiecie Azjatki zagrały kombinacyjnie w ataku i odniosły zwycięstwo w secie jak i meczu.

W grupie D Japonki pokonały młode zawodniczki z Włoch 3:0. Włoszki popełniły wiele prostych błędów i było to przyczyną porażki. Japońska libero Sayo Kaneda zaprezentowała bardzo dobrą grę w obronie. Włoszki nie potrafiły znaleźć sposobu na skuteczną grę obronną swoich rywalek i zeszły z boiska pokonane.

Młoda reprezentacja Niemiec rozbiła w trzech partiach Tajlandię 3:0. Tajski zespół nie miał nic do powiedzenia w tym spotkaniu i tylko w trzecim secie zdobył dwadzieścia punktów. Dzięki bardzo dobrej grze w ataku cała reprezentacja Niemiec zdobyła w tym elemencie 40 punktów, co w znaczny sposób przyczyniło się do ich zwycięstwa. Najlepiej punktującą zawodniczką meczu była Carina Aulenbrock zdobywczyni 12 punktów.