Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Pierre Pujol: Od dawna chciałem grać w Polsce

Pierre Pujol: Od dawna chciałem grać w Polsce

fot. archiwum

- Wszyscy moi rodacy grający w PlusLidze radzili mi, żebym tu przyjechał - mówi nowy rozgrywający Farta, Pierre Pujol. - Mój transfer został przeprowadzony bardzo szybko i jestem naprawdę wdzięczny klubowi za zaufanie, którym mnie obdarzono.

Jak to się stało, że trafił pan do polskiej ligi i dlaczego akurat do Farta Kielce?

Pierre Pujol: Od dawna chciałem grać w Polsce, ponieważ siatkówka jest u was na jednym z najwyższych mistrzowskich poziomów. Macie również najlepszą na świecie publiczność. Takimi kibicami może się pochwalić tylko Brazylia. Do dziś z radością wspominam wszystkie mecze, które rozegrałem w Polsce. Miałem jeszcze jeden powód, żeby zdecydować się zagrać w polskiej lidze. Wszyscy moi rodacy grający w PlusLidze radzili mi, żebym tu przyjechał. Stephane Antiga, Guillaume Samica, Xavier Kapfer i Ludovic Castard. Każdy z nich jest w tej kwestii jednomyślny. Mówią o tych rozgrywkach dużo dobrego. Wybrałem Fart Kielce ponieważ Xavier i Ludovic przedstawili mi drużynę kieleckich siatkarzy jako zespół ambitnych zawodników, którzy chcą i potrafią zawalczyć o zwycięstwo. Poza tym macie doskonałej jakości obiekty sportowe. Dlatego postanowiłem z wami zagrać. Oczywiście, możliwość gry z moimi francuskimi kolegami w jednej drużynie była niewątpliwie dodatkowym argumentem. Mój transfer został przeprowadzony bardzo szybko i jestem naprawdę wdzięczny klubowi za zaufanie, którym mnie obdarzono. To młody klub i możliwość zapisania pierwszych kart jego historii jest niezwykle ekscytująca.

Co pan wie o naszej lidze i o kieleckim klubie, praktycznie nowym na siatkarskiej mapie Polski?Wiem, że klub powstał zaledwie w 2007 roku. Drużyna kieleckich siatkarzy straciła w rundzie play-off kilka punktów i miała również problemy w meczu z Olsztynem. Ale najważniejsze, że w końcu wygrali i zdołali się utrzymać w PlusLidze. Wiem też, że Bełchatów jest liderem polskiej ekstraklasy od wielu lat, ale myślę, że bardzo szybko rośnie dla niego konkurencja!

Jakie ma pan relacje z Xavier Kapferem i z grającym w minionym sezonie w Farcie Ludovic Castardem?

Mam dobre kontakty z obydwoma waszymi zawodnikami. Z Xavierem grałem w reprezentacji Francji, a z Ludovic w Cannes. Z Ludovic występowałem też w reprezentacji Francji juniorów. Znamy się od 10 lat, a z Xavierem od blisko 7. Świetnie się rozumiemy i mam nadzieję, że spotkamy się w Kielcach. Razem osiągaliśmy dobre wyniki i liczę, że będziemy osiągać je również w Kielcach.

Czy zna pan jakichś polskich siatkarzy?

Tak, znam bardzo dobrze. Zwłaszcza tych, którzy grają w reprezentacji Polski. Zagumny, Szyszko, który dziś już nie jest czynnym zawodnikiem, Kurek, Gruszka, który grał we Francji, Winiarski… To są wspaniali zawodnicy. Do tego grona należy również Kadziewicz…

Rozmawiała Anna Olszewska, współpraca Sławomir Stachura, Echo Dnia

źródło: fart.kielce.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-08-12

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved