Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > ME U-18: Katarzyna Kociołek i Karolina Baran nadal bez porażki

ME U-18: Katarzyna Kociołek i Karolina Baran nadal bez porażki

Wyśmienicie spisują się Karolina Baran i Katarzyna Kociołek podczas mistrzostw Europy do lat 18, rozgrywanych w Wilnie. Polki pokonały dziś rywalki z Łotwy, Francji i Niemiec, dzięki czemu awansowały do trzeciej rundy i są już o krok od półfinału.

Najtrudniejszy, mogłoby się wydawać, mecz był najkrótszym, jaki dotąd rozegrały nasze mistrzynie świata U-19. Na inaugurację drugiego dnia zawodów biało-czerwone czekał ostatni grupowy pojedynek z duetem, który – podobnie jak Polki – nie zaznał jeszcze smaku porażki. – Na początku pierwszego seta byłyśmy trochę ospałe, dlatego nie mogłyśmy wyrobić sobie przewagi, ale na przerwie technicznej prowadziłyśmy już 13:8. Później było tylko lepiej – relacjonuje z Wilna Katarzyna Kociołek. W drugiej partii brązowe medalistki mistrzostw Europy U-20 poszły za ciosem i wręcz zdemolowały niepokonane dotąd Łotyszki, Martę Ozolinę i Alisę Lece.Drugi set rozpoczęłyśmy od prowadzenia 6:1. Później jeszcze powiększałyśmy przewagę, głównie dzięki temu, że poprawiłyśmy przyjęcie. Tego seta zagrałyśmy zdecydowanie na swoim poziomie i dlatego zwyciężyłyśmy 21:6 – dodaje Kociołek. Wygrana Katarzyny i Karoliny zapewniła Polkom pierwsze miejsce w grupie D i pewny awans do drugiej fazy turnieju, toczonej systemem brazylijskim (do dwóch przegranych)

Grupa D:
Kociołek/Baran POL [4] – Lece/Ozolina LAT [9] 2:0
(21:12, 21:6)
Radanovic/Sculac CRO [16] – Pujky/Rotaru ROU [21] 1:2
(21:18, 14:21, 11:15)

W I rundzie Polki trafiły na Francuzki Jeanne Drouet i Pauline Lassale, dla których występ w Wilnie był debiutem na międzynarodowym turnieju młodzieżowym. Drouet i Lassale rywalizowały w grupie C, w której zajęły trzecie miejsce z zaledwie jednym zwycięstwem na koncie.

W pojedynku z Karoliną i Katarzyną Francuzki nie miały absolutnie nic do powiedzenia, zwłaszcza w pierwszej partii przegranej do sześciu. W drugiej odsłonie gra była nieco bardziej wyrównana, ale biało-czerwone pozwoliły rywalkom na zdobycie zaledwie szesnastu oczek i po trwającym niespełna 30 minut meczu cieszyły się ze zwycięstwa 2:0. – Zacięłyśmy się i długo nie mogłyśmy skończyć piłki, stąd 16 straconych punktów – tłumaczy Kociołek.

I runda:
Drouet/Lassale FRA [10] – Kociołek/Baran POL [4] 0:2
(8:21, 16:21)

W II rundzie przeciwniczkami Katarzyny i Karoliny były kolejne debiutantki na międzynarodowej imprezie: 16-letnie Maxi Batschkus i Imke Hinrichsen z Niemiec. Nasze zachodnie sąsiadki w zmaganiach grupy B zajęły drugie miejsce, a w I rundzie bez trudu uporały się z gospodyniami: Karoliną Uvarovaite i Aiste Simuntyte.

W spotkaniu z Kociołek i Baran Niemki musiały jednak przełknąć gorzką pigułkę. – W pierwszym secie walka była zacięta. Długo nie mogłyśmy się skoncentrować i wyrobić sobie przewagi – wyjaśnia Katarzyna. W drugiej partii było już jednak zdecydowanie lepiej i Polki wygrały pewnie do 10. – Zagrałyśmy chyba najlepiej jak potrafiłyśmy i po prostu nie dałyśmy Niemkom doprowadzić do tie-breaka – komentuje z Wilna Kociołek.