Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > ME: Fijałek i Prudel wygrali grupę, są już w II rundzie

ME: Fijałek i Prudel wygrali grupę, są już w II rundzie

Grzegorz Fijałek i Mariusz Prudel po zaciętym trzysetowym meczu pokonali Petra Benesa i Premysla Kubalę, kończąc rozgrywki grupowe na 1. miejscu. Dzięki temu Polacy rozpoczną jutrzejsze zmagania już od II rundy turnieju, która będzie 1/8 finału ME.

Bardzo dobrze podczas mistrzostw Europy spisuje się polska para Grzegorz Fijałek i Mariusz Prudel. Biało-czerwoni w swoim ostatnim pojedynku w fazie grupowej pokonali silny duet z Czech Benes P./Kubala rozstawiony w turnieju z numerem 15. i z kompletem zwycięstw awansowali automatycznie do drugiej rundy turnieju. Mecz nie był jednak "spacerkiem" dla polskich zawodników a o zwycięstwie musiał zadecydować tie-break.

Już pierwszy set spotkania decydującego o pierwszym miejscu w grupie pokazał, że kibice będą świadkami bardzo zaciętego widowiska. Czeska para dzielnie stawiała opór jednym z głównych faworytów do zdobycia medalu podczas tegorocznych ME. Ostatecznie w zaciętej końcówce granej na przewagi więcej spokoju i opanowania zachowali polscy zawodnicy i to oni mogli cieszyć się ze zwycięstwa w secie 25:23 i objęcia prowadzenia w meczu 1:0.

Wydawało się, że podłamani przegraną w pierwszej partii nasi południowi sąsiedzi nie będą już w stanie nawiązać wyrównanej walki z polską parą. Nic bardziej mylnego. Rywale wyszli na drugą odsłonę spotkania bardzo mocno zmobilizowani i zaciekle walczyli o każdy punkt. Grzegorz Fijałek i Mariusz Prudel chcieli rozstrzygnąć spotkanie w dwóch setach, ale ostatecznie musieli uznać w drugiej partii spotkania wyższość czeskiej pary przegrywając 17:21.

W tie-breaku biało-czerwoni pokazali jednak, że nie przez przypadek są aktualnie jedną z najlepszych par na świecie. Polacy szybko zapomnieli o przegraniu drugiej partii i w tie-breaku starali się narzucić rywalom swój rytm gry. Petr Benes i Premysl Kubala próbowali odrabiać straty, ale nie byli w stanie zatrzymać rozpędzonej polskiej pary, przegrywając 12:15 i cały mecz 1:2.

Obydwie pary awansowały do dalszej fazy turnieju, ale to Grzegorz Fijałek i Mariusz Prudel wygrali wszystkie trzy mecze w swojej grupie i dzięki temu dalsze zmagania rozpoczną dopiero od drugiej rundy. Na razie polscy kibice mogą mieć powody do optymizmu. Mimo problemów zdrowotnych Mariusza Prudla, Polacy radzą sobie bardzo dobrze i miejmy nadzieję, że ich dobra passa utrzyma się aż do meczu finałowego.