Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > inne > Magazyn Siatkarski: Siatkówka niezagrożona, ale…

Magazyn Siatkarski: Siatkówka niezagrożona, ale…

fot. archiwum

- Nie ma zagrożenia dla siatkówki, mimo świetnego startu ligowej piłki nożnej w Polsacie. Nienaruszone zostaną siatkarskie obszary w naszej stacji. Od piątku do poniedziałku będą transmisje - mówi w Magazynie Siatkarskim szef sportu w Polsacie, Marian Kmita.

Na szczęście dla siatkówki nie jest jeszcze aż tak idealnie z naszym krajowym futbolem. Ale zagrożeniem dla niej jest koniunktura na futbol związana z Euro 2012. Istotnie, oglądalności piłki są duże, więc siatkówka musi się obronić. A obroni się tylko wynikiem sportowym – twierdzi w Magazynie Siatkarskim Marian Kmita szef sportu w Polsacie, który zdradza również, że telewizyjny kontrakt z FIVB dał męskiej reprezentacji dziką kartę na Puchar Świata, skąd najszybsza droga na igrzyska w Londynie.

W piątek rozpocznie się drugi turniej siatkarek z cyklu World Grand Prix. W pierwszym Polki raz wygrały, ponosząc dwie porażki. – Medal Ligi Światowej mężczyzn wytwarza pozytywną aurę wokół siatkówki. W poprzednim sezonie było z nią bardzo źle, a teraz jest już nieźle. Trzecie miejsce siatkarzy w Lidze Światowej dało kredyt drużynie Alojzego Świderka. Ale przegrany mecz z Dominikaną w pierwszy weekend World Grand Prix był dla mnie zjawiskiem. A zwłaszcza wystawianie w tie breaku Joanny Wołosz, niedoświadczonej rozgrywającej. Liczę, że trener wie, co robi – mówi Kmita.

Siatkówka niezagrożona, ale…źródło: sport.pl

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved