Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Grand Prix > Katarzyna Konieczna: Argentynki postawiły poprzeczkę wyżej

Katarzyna Konieczna: Argentynki postawiły poprzeczkę wyżej

fot. archiwum

Polskie siatkarki po raz drugi w tegorocznej edycji WGP grały z reprezentacją Argentyny i po raz drugi wyszły z tego pojedynku zwycięsko nie tracąc przy tym nawet seta. - Wcale nie gra się z nimi tak łatwo - twierdzą jednak zgodnie podopieczne Alojzego Świderka.

Wynik tego meczu wcale nie obrazuje tego co działo się na boisku. Argentynki postawiły poprzeczkę zdecydowanie wyżej niż w Bydgoszczy. Cieszę się, że wygrałyśmy ten mecz pomimo bardzo dużej ilości naszych błędów, zwłaszcza w polu zagrywki. To co się dziś w tym elemencie działo jest karygodne i nie powinno się w ogóle zdarzyć – oceniła krytycznie tuż po spotkaniu Katarzyna Konieczna.

Wtórowała jej koleżanka z tej samej pozycji Anita Kwiatkowska.Argentyna to teoretycznie najsłabszy zespół w tym turnieju, ale na boisku wcale nie gra się z nimi tak łatwo. Pokazały przed tygodniem w Bydgoszczy co potrafią wygrywając z faworyzowaną Dominikaną. Cieszymy się, że potrafiłyśmy z nimi wygrać po raz drugi bez straty seta. – komentowała na gorąco atakująca.

Jutro Polki w zielonogórskiej hali zmierzą się z reprezentacją Korei Południowej. Rywal jest w zasięgu, ale do meczu trzeba podejść z pełną koncentracją. – Będziemy musiały się uwijać w obronie bo Koreanki grają typowy dla nich azjatycki styl gry. Będą dużo kombinowały bo muszą nadrobić swoje braki we wzroście. Trzeba będzie się mocno skoncentrować z tyłu w obronie. Musimy się przygotować do tego meczu przede wszystkim taktycznie, ale i mentalnie. – mówiła głównodowodząca polską obroną, libero Paulina Maj.Kadra Alojzego Świderka zamierza zacząć już dziś przygotowywać się do meczu z Azjatkami. – Będziemy tu dziś obserwować grę Koreanek. Jutro musimy zagrać maksymalnie skoncentrowane. Siatkówka azjatycka jest bardzo trudna. Nawet przy bardzo mocnym ataku „wybierają" bardzo dużo piłek w obronie – oceniła Anita Kwiatkowska.

Przede wszystkim to my musimy zagrać swoją siatkówkę. Musimy rywalkom narzucić własny styl gry. Te dwa zespoły grają zupełnie inną siatkówkę i oba spotkania będą dla nas trudne – szukała recepty na zwycięstwo z Koreą i Kubą Katarzyna Konieczna.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved