Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Grand Prix > K. Kaczorowska: W kolejnych meczach będzie tylko lepiej

K. Kaczorowska: W kolejnych meczach będzie tylko lepiej

fot. archiwum

- Argentynki zagrały bardzo dobrze, a ich gra z meczu na mecz wygląda coraz lepiej - powiedziała tuż po spotkaniu w Zielonej Górze Klaudia Kaczorowska, która w dzisiejszym meczu zastępowała kontuzjowaną Kingę Kasprzak.

– Spodziewałyśmy się, że o zwycięstwo będzie ciężej niż w Bydgoszczy. Pierwszy mecz jest zawsze spotkaniem zapoznawczym, a teraz znaliśmy się lepiej pod względem taktycznym – ocenia Kaczorowska. Podopieczne trenera Świderka zagrały dziś bardzo dobrze w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła. Były dużo lepsze od reprezentantek Argentyny, które opór stawiły tylko w trzecim – jak się później okazało ostatnim – secie. – Myślę, że w kolejnych meczach będzie tylko lepiej, ale przede wszystkim jeśli chodzi o zgranie się w takim składzie. Na pewno dojdzie do tego wszystkiego zmęczenie, ale uważam, że damy sobie radę – zapewnia zawodniczka.

Jutrzejszy bój biało-czerwone stoczą z Koreą Południową. Co mówi o tej drużynie polska przyjmująca? – Dziś obejrzymy tutaj set spotkania Kuba – Korea Południowa, ponieważ jeszcze nie miałyśmy okazji popatrzeć na obecną grę Koreanek. Ta drużyna, to część siatkówki azjatyckiej, podobnie jak zresztą Japonia, a to zespoły bardzo dobrze grające w obronie.

Zawodniczką, która w dużej mierze przyczyniła się do tak dobrego wyniku była bez wątpienia rozgrywająca naszej reprezentacji – Milena Radecka. Kapitan drużyny prowadziła dziś spokojną i zróżnicowaną grę, a do tego nieźle spisywała się w polu serwisowym. – Mam nadzieję, że wraz z każdym meczem nasza gra będzie coraz pewniejsza i tak jak mówiłyśmy na początku turnieju w Bydgoszczy, będziemy się starać, aby było lepiej. Dziś na parkiecie znów dopadło nas trochę nerwów, ale sądzę, że jutro będzie nam się występowało dużo swobodniej przy tak wspaniałej publiczności – mówi Radecka. – Jeśli chodzi o zawodniczki Korei Południowej, to w każdym meczu z nimi grało nam się trudno. Siatkarki te preferują grę szybką i są świetne w obronie, więc jutro czeka nas bardzo ciężka przeprawa – kończy kapitan Polek.źródło: inf. własna, Polsat Sport

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Grand Prix, reprezentacja Polski kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-08-12

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved