Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski kobiet > Biało-czerwone skuteczniejsze w każdym elemencie

Biało-czerwone skuteczniejsze w każdym elemencie

Ponad 40%-przyjęcie serwisu polskich przyjmujących, przy 18% rywalek najlepiej potwierdza przewagę podopiecznych trenera Świderka w spotkaniu z Argentyną. Również w pozostałych elementach zdecydowanie lepiej zaprezentowały się Polki.

Indywidualnie bardzo dobrze zaprezentowała się Karolina Kosek, zdobywając w trzech setach 13 ‘oczek’. Znaczna część zdobyczy najlepiej punktującej Polki to rezultat efektywnych zagrań w ataku, w tym elemencie Karolina Kosek zdobyła 11 punktów, dodając do ‚oczek’ zdobytych atakiem skuteczny blok i jednego asa serwisowego. Średnia efektywność przyjmującej reprezentacji Polski kształtowała się na poziomie 36,67%. Kosek największe wsparcie miała ze strony duetu Okuniewska-Efimienko, pod względem skuteczności zagrań w ataku najjaśniejsza postacią polskiej kadry była właśnie Berenika Okuniewska . Na 15 prób w ataku najskuteczniejsza z biało-czerwonych zdobyła 6 ‘oczek’ popełniając tylko jeden niewymuszony błąd i notując efektywność na poziomie 40%. Zespołowy wynik Polek był nieznacznie niższy od indywidualnego rezultatu najlepszej z podopiecznych Alojzego Świderka, biało-czerwone na 96 zagrań w ataku punktowymi akcjami zakończyły 37, kończąc mecz z efektywnością 38,54%. W szeregach reprezentantek Argentyny najwięcej, bo 11 punktów zdobyła Yamila Paula Nizetich. Nieznacznie niższy wynik uzyskała druga w zestawieniu punktujących, przy czym najskuteczniejsza, Daniela Gildenberger – 10 ‘oczek’ i efektywność w ataku ok 33,33%. Zespołowy wynik podopiecznych Horacio Bastity to 26 punktów na 88 prób i nota 29,55%.

Swoją dobrą grę na siatce Polki kontynuowały również w bloku. Nasze reprezentantki 12 razy zatrzymywały w ten sposób zagrania rywalek W czołówce zestawienia z osiągnięciem po 3 bloki punktowe znalazły się Berenika Okuniewska i Zuzanna Efimienko, jedno ‚oczko’ mniej na swoim koncie zapisała Anita Kwiatkowska. Przy dodatkowych punktach zdobytych przez pozostałe zawodniczki średnia nota bloków Polek na set wyniosła 4,00. Po drugiej stronie siatki, statystyczna ilość bloków na set kształtowała się na poziomie 3,33, łącznie siatkarki trenera Bastity grając skutecznie w tym elemencie zdobyły 10 punktów. Najczęściej zagrania polskich atakujących zatrzymywała Emilce Sose (4 ‘oczka’ zdobyte blokiem) oraz Camila Jersonsky i Lucia Fresco (po dwa punktowe zagrania).

Wyniki obu ekip w polu serwisowym kształtowały się na podobnym poziomie, jednak również w tym elemencie minimalną przewagę wypracowały Polki. Podopieczne Alojzego Świderka bezpośrednio z zagrywki zdobyły siedem punktów, najwięcej problemów rywalkom sprawił serwis Bereniki Okuniewskiej, która zakończyła mecz z 3. asami serwisowymi na koncie. Ekipa gości zdobyła natomiast pięć punktów bezpośrednio zagrywką, a najwięcej – 4 asy serwisowe, zdobyła Yamila Paula Nizetich.Dobrą postawę biało-czerwonych na zagrywce najlepiej potwierdzają noty za perfekcję w przyjęciu. To właśnie w tym elemencie przewaga naszej reprezentacji była najwyższa. Polskie przyjmujące w punkt przyjęły 29 z 54. kierowanych w swoją stronę serwisów rywalek, kończąc spotkanie z notą 42,59%. Statystykę naszej reprezentacji z pewnością zawyżył indywidualny rezultat Karoliny Kosek, która ‘w punkt’ przyjęła 18 z 26. zagrań rywalek (65,38%). Progu 20% za idealne przyjęcie nie przekroczyły reprezentantki Argentyny, zespołowy wynik ekipy gości to 18,03% (20 przyjęć idealnych na 61 piłek). Wyższy od tej średniej wynik uzyskała tylko Daniela Gildenberger, kończąc spotkanie z notą 28,13%.

      Polska            Argentyna
Punkty:
1. Karolina Kosek 13 pkt 1. Yamila Nizetich 11 pkt
2. Berenika Okuniewska 12 2. Daniela Gildenberger 10
3. Zuzanna Efimienko 8 3. Emilce Sosa 7
Atak:
1. Karolina Kosek 11 pkt 1. Daniela Gildenberger 8 pkt
2. Berenika Okuniewska 6 2. Yamila Nizetich 6
3. Aleksandra Kruk 5 3. Emilce Sosa 3
Blok:
1. Berenika Okuniewska 3 pkt 1. Emilce Sosa 4 pkt
2. Zuzanna Efimienko 3 2. Camila Jersonsky 2
3. Anita Kwiatkowska 2 3. Lucia Fresco 2
Zagrywka:
1. Berenika Okuniewska 3 pkt 1. Yamila Nizetich 4 pkt
2. Anita Kwiatkowska 1 2. Daniela Gildenberger 1
3. Katarzyna Konieczna 1

źródło: FIVB, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacja Polski kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-08-12

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved