Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski kobiet > Aleksandra Kruk: Mecz układał się dość dziwnie

Aleksandra Kruk: Mecz układał się dość dziwnie

fot. archiwum

Reprezentacja Polski pokonała w trzech setach drużynę Argentyny w pierwszym meczu turnieju z cyklu World Grand Prix w Zielonej Górze. Kolejny mecz Polki rozegrają z Koreą. - Nad każdym elementem musimy jeszcze pracować - mówi Aleksandra Kruk.

Odniosłyście ważne zwycięstwo za trzy punkty. Jak z twojej perspektywy wyglądało to spotkanie?

Aleksandra Kruk: – Ten mecz układał się dość dziwnie. Były obecne dobre akcje, które przeplatane były momentami przestojów, gdzie nic nam nie wychodziło. Na całe szczęście mecz się udał. Wygrałyśmy go 3:0. Gdybyśmy przegrały tego trzeciego seta, to nie wiadomo jakby ten mecz się potoczył. Cieszy nas to, że zdobyłyśmy kolejne punkty. Będziemy walczyć w kolejnych meczach by tych punktów było coraz więcej.

W trzecim secie to przeciwniczki przez dłuższy okres czasu miały przewagę. Wydawało się, że wszystko zmierza do czwartego seta. Jednak końcówka należała już do was…– Dokładnie. Nie wiem czym to jest powodowane. Być może jest to wynikiem tej przerwy pomiędzy drugim, a trzecim setem. Troszkę wybija nas ona z rytmu, chociaż w szatni staramy się pobudzać i nie doprowadzać do przestojów w tym trzecim secie. Niestety dzieje się to za każdym razem, kiedy wychodzimy na trzeciego seta. Mam nadzieję, że wyeliminujemy to i będzie lepiej.

Który element siatkarskiego rzemiosła zasługuje dziś na pochwałę?

– Trudno wskazać jeden element, który w jakiś sposób był wyróżniający. Myślę, że w każdym z elementów te statystyki wyglądają podobnie. Na pewno nad każdym musimy jeszcze pracować.

Nowa hala, nowe miejsce na siatkarskiej mapie. Jak się grało na tym obiekcie?

– Hala bardzo fajna, bardzo dobrze usytuowane są trybuny. Każdy kibic ma świetny widok. Nasi kibice jak zwykle dziś pokazali, że są najlepsi na świecie. Dodają nam skrzydeł. Bardzo im za to dziękujemy!

*rozmawiała Martyna Cynk (Strefa Siatkówki)

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacja Polski kobiet, turnieje światowe

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-08-12

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved