Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > Za siatkarzami Czarnych dziesięć dni treningów

Za siatkarzami Czarnych dziesięć dni treningów

fot. archiwum

Siatkarze codziennie ciężko trenują w sali i wylewają "siódme poty" na siłowni. - Mamy dziesięć dni za sobą. Tymczasem przed nami jeszcze sześć tygodni przygotowań do sezonu - podkreśla Wojciech Stępień, szkoleniowiec Czarnych Radom.

Zespół w hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji im. Kazimierza Paździora trenuje sześć razy w tygodniu. W pierwszych dniach przygotowań Wojciech Stępień kładzie nacisk na zajęcia ogólnorozwojowe i kondycyjne. Treningi nie są długie (trwają 2-2,5 godz.), ale intensywne. Tradycyjnie nie brakuje sporej dawki siłowni. Z ciężarami siatkarze zmagają się trzy razy w tygodniu. Wszystko ma zapewnić jak najlepsze przygotowanie do długiego sezonu.

Mimo sporej dawki ćwiczeń siatkarzy nie opuszcza dobry humory. Choć uśmiech na twarzach pojawia się, ale raczej dopiero po zajęciach. – W czasie ciężkiej pracy nikomu nie chce się śmiać, ponieważ mamy teraz ciężkie i intensywne ćwiczenia. Ale nie narzekamy, bo jest to praca, którą należy wykonać przed sezonem – podkreślają zgodnie zawodnicy.

W środę w hali przy ul. Narutowicza ćwiczyło czternastu siatkarzy. Nieobecny był jedynie chory Daniel Górski. – To chwilowa niedyspozycja – uspokaja Wojciech Stępień. Generalnie szkoleniowiec jest bardzo zadowolony z potencjału drużyny. – Na każdą pozycję, obok siatkarza z doświadczeniem mam do dyspozycji młodzieżowca. Kadra jest mieszanką rutyny z młodością – podkreśla. Zwraca przy tym uwagę na atmosferę w szatni. Zawodnicy bez kłopotów znaleźli wspólny język.W okresie przygotowawczym do sezonu zespół odbędzie serię sparingów. Generalnym sprawdzianem formy ma być udział w turnieju rozegrany w ramach tradycyjnego Festiwalu Siatkówki. Janusz Stańczuk, prezes klubu zdradza, że rozegrany on zostanie w hali jednostki wojskowej przy ul. Lubelskiej. – To będzie taki symboliczny powrót do przeszłości, który znakomicie wpisuje się w obchody 90-lecia założenia Wojskowego Klubu Sportowego Czarni – podkreśla sternik klubu.

Turniej z udziałem zespołów I ligi odbędzie się 16-17 września. Tydzień później meczem z zespołem MOS Wola Warszawa (już w hali MOSiR) podopieczni Wojciecha Stępnia zainaugurują rozgrywki II ligi.

źródło: SportRadom.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2011-08-11

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved