Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > Z Bartmanem na mistrzostwa Europy? Bardzo możliwe

Z Bartmanem na mistrzostwa Europy? Bardzo możliwe

fot. archiwum

Dobre informacje docierają z obozu biało-czerwonych. Szybciej niż to przewidywano do zdrowia wraca Zbigniew Bartman. Walkę o miejsce w składzie zapowiada też Sebastian Świderski, który wraca do formy po groźnej kontuzji.

Zbigniew Bartman, który w tym sezonie reprezentacyjnym zadebiutował na pozycji atakującego, podczas finału Ligi Światowej doznał kontuzji łydki. Pojawiły się obawy, że zawodnik może nie powrócić do zdrowia przed mistrzostwami Europy, na których biało-czerwoni bronić będą złotego medalu. Wyniki ostatnich badań napawają jednak optymizmem, gdyż Bartman szybciej niż się tego spodziewano, powraca do zdrowia. Tym samym jego występ w mistrzostwach Starego Kontynentu wydaje się być możliwy. Niewiadomą pozostaje jednak forma zawodnika.

Do treningów powrócił już Patryk Czarnowski.Leczenie uważam za zakończone – powiedział lekarz reprezentacji Polski, Jan Sokal.
Podczas czwartkowego treningu ból pleców zgłosił Michał Bąkiewicz. Rezonans wykazał jednak, że dolegliwość ta wynika z przeciążenia i po kilku dniach odpoczynku zawodnik powinien wrócić do pełni sił. Obydwu tych zawodników zabraknie jednak podczas meczów towarzyskich z Francją oraz w trakcie Memoriału Wagnera.

Na drobne urazy narzekają także Piotr Gruszka, Jakub Jarosz i Mateusz Mika, jednak także i w tych przypadkach wynikają one z dużego obciążenia na treningach.Przygotowania kadry wkroczyły w decydującą fazę. – Ostatnio trener jeszcze docisnął śrubę. To zrozumiałe, bo nadszedł ostatni moment na zbudowanie siły przed mistrzostwami Europy. Potem zaczną się już mecze sparingowe – przyznał Sebastian Świderski. Doświadczony zawodnik znalazł się w szerokiej kadrze na zbliżający się memoriał Wagnera. Sam siatkarz nie uważa jednak, że jego szanse wyjazdu na mistrzostwa Europy wzrosły. – Nie zastanawiam się, jakie mam szanse, bo to bez sensu – przyznał. Świderski zapowiada jednak, że o miejsce w składzie będzie walczył do końca. – Nadal ostro zasuwam i staram się udowodnić swoją przydatność do drużyny. Forma rośnie, ze zdrowiem jest w porządku, choć od czasu do czasu boli mnie kolano – wyjaśnił Świderski.

W dniach 26-28 sierpnia w katowickim "Spodku" rozegrany zostanie IX Memoriał Huberta Jerzego Wagnera. Polacy zmierzą się z reprezentacjami Czech, Włoch i Rosji.

* Z zawodnikami rozmawiał Kamil Drąg (Przegląd Sportowy)

źródło: inf. własna, przegladsportowy.pl

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved