Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Nowy nabytek mistrzów Polski zdobywa medale

Nowy nabytek mistrzów Polski zdobywa medale

Choć siatkarze PGE Skry dopiero w poniedziałek rozpoczną przygotowania do nowego sezonu, już zdobywają medale. Do brązowych krążków Polaków w Lidze Światowej, swój sukces dorzucił pozyskany tego lata Serb Aleksandar Atanasijević.

Nowy atakujący mistrza Polski poprowadził reprezentację Serbii juniorów do trzeciego miejsca w mistrzostwach świata w swojej kategorii wiekowej. W imprezie, w której przed ośmioma laty zabłysły gwiazdy Mariusza Wlazłego i Michała Winiarskiego, kapitan Serbii zdobył tytuł najlepszego atakującego. W sumie zdobył w całym turnieju aż 193 punkty, 33 więcej niż drugi w klasyfikacji najskuteczniejszych Taylor Sander. Taka różnica to prawdziwa przepaść.

Atanasijević w Rio de Janeiro,  zdobył 167 punktów atakiem (ze skutecznością przekraczającą 44 procent), 15 razy skutecznie blokował rywali, 11 razy zdobywał punkty bezpośrednio z pola zagrywki. To dzięki niemu w spotkaniu o trzecie miejsce Serbowie pokonali 3:1 USA.

Nowy siatkarz PGE Skry szybko pokazał, że może stać się objawieniem tego sezonu. Sprawił też, że kibice szybciej nauczą się jego nazwiska i imienia. Dotychczas często mówili o nim Aleksander (serbska wersja różni się jedną literą) Anastasijević.

źródło: skra.pl