Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Nowy nabytek mistrzów Polski zdobywa medale

Nowy nabytek mistrzów Polski zdobywa medale

fot. archiwum

Choć siatkarze PGE Skry dopiero w poniedziałek rozpoczną przygotowania do nowego sezonu, już zdobywają medale. Do brązowych krążków Polaków w Lidze Światowej, swój sukces dorzucił pozyskany tego lata Serb Aleksandar Atanasijević.

Nowy atakujący mistrza Polski poprowadził reprezentację Serbii juniorów do trzeciego miejsca w mistrzostwach świata w swojej kategorii wiekowej. W imprezie, w której przed ośmioma laty zabłysły gwiazdy Mariusza Wlazłego i Michała Winiarskiego, kapitan Serbii zdobył tytuł najlepszego atakującego. W sumie zdobył w całym turnieju aż 193 punkty, 33 więcej niż drugi w klasyfikacji najskuteczniejszych Taylor Sander. Taka różnica to prawdziwa przepaść.

Atanasijević w Rio de Janeiro,  zdobył 167 punktów atakiem (ze skutecznością przekraczającą 44 procent), 15 razy skutecznie blokował rywali, 11 razy zdobywał punkty bezpośrednio z pola zagrywki. To dzięki niemu w spotkaniu o trzecie miejsce Serbowie pokonali 3:1 USA.

Nowy siatkarz PGE Skry szybko pokazał, że może stać się objawieniem tego sezonu. Sprawił też, że kibice szybciej nauczą się jego nazwiska i imienia. Dotychczas często mówili o nim Aleksander (serbska wersja różni się jedną literą) Anastasijević. 

źródło: skra.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-08-11

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved