Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > ME U-18: Polacy zaczęli od wygranych

ME U-18: Polacy zaczęli od wygranych

W rozpoczętych dziś ME do lat 18 w siatkówce plażowej w Wilnie, w turnieju męskim startują dwie polski pary. Michał Bryl i Bartłomiej Malec oraz Łukasz i Sebastian Kaczmarek znakomicie rozpoczęli zawody, bowiem w pierwszym dniu turnieju odnotowali po dwie wygrane.

Pierwsi przeciwnicy Michała Bryla i Bartłomieja Malca zostali w turnieju rozstawieni z nr 1, jednak w kategorii do lat 18 rozstawienie takie nie ma zbyt wielkiego znaczenia. Udowodnili to Polacy, którzy już w pierwszym meczu rozbili reprezentantów gospodarzy 2:0 w dwóch krótkich setach. Martynas Lopetaitis i Robert Juchnevic mogli tylko przyglądać się skutecznej grze naszych siatkarzy i pobierać nauki. W pierwszym secie Michał i Bartek pokonali Litwinów do 10, w drugim pozwolili im zdobyć zaledwie trzy punkty więcej.

W drugim spotkaniu Polakom poszło równie łatwo i przyjemnie. Francuzi nie sprawili naszym młodym siatkarzom żadnych problemów. Michał i Bartłomiej od początku narzucili swoje tempo gry, spisywali się dobrze w każdym elemencie, co nie pozwoliło przeciwnikom w żadnym z setów przekroczyć granicy piętnastu zdobytych punktów. Kolejne potyczki przed Polakami dopiero jutro.

W grupie B meczem z Austriakami rozpoczęli rywalizację Łukasz i Sebastian Kaczmarek. Polacy, rozstawieni w turnieju z numerem 2, jako jedyni z całej stawki mają punkty rankingowe CEV (niestety, tylko 2). W pierwszym swoim spotkaniu nie mieli jednak większych problemów z pokonaniem Martina Ermacora i Benedikta Kattnera. Austriacy w pierwszym secie zostali rozgromieni do 12, w drugim nawiązali już wyrównaną walkę z naszymi reprezentantami, ale polegli do 17.

W swoim drugim pojedynku Łukasz i Sebastian spotkali się z rozstawioną z numerem 14 parą z Izraela – Batchkala/Goldrin. Polacy nie mieli problemów z pokonaniem swoich przeciwników, dla których była to już druga porażka w turnieju. W dwóch krótkich setach, wygranych do 7 i 15 widoczna była różnica klas, dzieląca obie pary. Cały pojedynek trwał zaledwie 26 minut. Tym samym, podobnie jak Bryl i Malec, druga polska para ma na swoim koncie po pierwszym dniu zawodów również dwa zwycięstwa, bez straty seta.