Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > ME U-18: Dobry start Katarzyny Kociołek i Karoliny Baran

ME U-18: Dobry start Katarzyny Kociołek i Karoliny Baran

Doskonale rozpoczęły się mistrzostwa Europy do lat 18 dla Katarzyny Kociołek i Karoliny Baran. Nasze jedyne reprezentantki na turnieju w Wilnie pokonały w meczach grupowych najpierw parę z Rumunii, a następnie chorwacki duet Radanovic/Sculac.

Karolina Baran i Katarzyna Kociołek, rozstawione w turnieju z numerem czwartym, trafiły do grupy D. W pierwszym pojedynku trafiły na swoje rówieśniczki z Rumunii: 17-letnią Adrianę Rotaru i o rok młodszą Denisę Pujky, które wprawdzie po raz pierwszy grają ze sobą na międzynarodowej imprezie młodzieżowej, jednak mają już na koncie 17. miejsce wywalczone w tym roku podczas turnieju CEV Satellite w Konstancy.

W pierwszym secie biało-czerwone wręcz zdemolowały swoje rywalki, wygrywając 21:6. – Z tymi zawodniczkami grałyśmy po raz pierwszy, jednak niczym nas nie zaskoczyły i wygrałyśmy bardzo pewnie – przyznaje Katarzyna Kociołek. W drugim secie sytuacja nieco się skomplikowała. – Miałyśmy problemy z przyjęciem zagrywki i wyprowadzeniem ataku, przez co nie mogłyśmy odskoczyć Rumunkom – wyjaśnia Kociołek. Dopiero na przerwie technicznej Polki osiągnęły trzypunktową przewagę (12:9), którą później jeszcze powiększyły (17:12) i po 28 minutach gry pewnie wygrały 2:0. – Kluczem do zwycięstwa w tym meczu była nasza dobra zagrywka – przyznaje Kociołek.

Katarzyna i Karolina w swoim drugim pojedynku zmierzyły się z Chorwatkami Ivaną Sculac i Sarą Radanovic, które w swoim pierwszym meczu uległy Marcie Ozolinie i Alise Lece z Łotwy. Polki wygrały swój drugi pojedynek na ME do lat 18 bez straty seta (do 18 i 14), a rywalizacja z Chorwatkami trwała zaledwie 32 minuty. – Do połowy pierwszej partii to nasze przeciwniczki prowadziły, ale później doprowadziłyśmy do stanu 16:14 i dalej gra układała się po naszej myśli. Drugiego seta rozpoczęłyśmy od prowadzenia 7:0, które przy zmianie stron podwyższyłyśmy na 11:3. Wtedy w naszej grze coś się zacięło. Nie mogłyśmy przyjąć zagrywki i skończyć ataku. Chorwatki zdobyły siedem punktów z rzędu i zrobiło się 11:10. Wzięłyśmy się jednak do roboty i wygrałyśmy tego seta 21:14 – relacjonuje z Wilna Katarzyna Kociołek.