Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > ME: Porażka Kołosińskiej i Brzostek w pierwszej rundzie

ME: Porażka Kołosińskiej i Brzostek w pierwszej rundzie

Sowała i Paszek uległy fińskim bliźniaczkom Erice i Emilii Nystrom i odpadły z turnieju. Kinga Kołosińska i Monika Brzostek wygrały z Czeszkami Kristyną Kolocova i Marketą Slukovą i awansowały do I rundy ME. Niestety swoją przygodę zakończyły na tym etapie.

Po dwóch porażkach Kinga Kołosińska i Monika Brzostek musiały koniecznie wygrać dzisiejsze spotkanie, aby myśleć o wyjściu z grupy. W decydującym meczu przeciwniczkami Polek były 23-letnie Czeszki: Kristyna Kolocova i Marketa Slukova, które grają razem od pięciu lat i mają na koncie m. in. mistrzostwo Europy U-23 oraz srebrny medal wywalczony w Niechorzu podczas tegorocznego Polish Masters. Nasze południowe sąsiadki sklasyfikowane są na 13. miejscu rankingu FIVB.

W premierowej odsłonie faworyzowane Czeszki poległy jednak wyraźnie do 15. Drugi set był już zdecydowanie bardziej wyrównany, ale i tym razem Polki rozstrzygnęły go na swoją korzyść, wygrywając 21:19 i tym samym zepchnęły Kolocovą i Slukovą na czwarte miejsce w grupie, a same awansowały do I rundy.

Grupa D

Kolocova/Slukova CZE [4] – Brzostek/Kołosińska POL [13] 0:2
(15:21, 19:21)
Gielen/Mouha BEL [20] – Forrer/Vergé-Dépré SUI [29] 2:0
(21:19, 21:15)

Również Karolina Sowała i Daria Paszek aby myśleć o wyjściu z grupy musiały dzisiaj wygrać. Miały bowiem na swoim koncie dwie porażki. Na ich drodze stanęły jednak fińskie bliźniaczki Erika i Emilia Nystrom, które po dwóch dniach odnotowały zwycięstwo i porażkę i również dla nich ten mecz miał priorytetowe znaczenie.

W pierwszym secie 27-letnie siostry ze Skandynawii wygrały 21:18. W drugiej partii Finki poszły za ciosem i pozwoliły Polkom na zdobycie zaledwie 15 oczek.

Karolina i Daria po porażce z bliźniaczkami Nystrom zakończyły swoją przygodę z mistrzostwami Europy. Polki, rywalizujące w grupie G, przegrały wszystkie spotkania, w których nie zdobyły nawet jednego seta.

Grupa G

Nystrom/Nystrom FIN [23] – Sowała/Paszek POL [26] 2:0
(21:18, 21:15)
Holtwick/Semmler GER [7] – Klapalova/Hajeckova CZE [10] 2:0

(21:13, 21:16)

I runda

Niestety Polki miały mniej szczęścia w I rundzie, w której przyszło im się zmierzyć z niemiecką parą Köhler-Sude. Rywalki zza zachodniej granicy rozstawione były o jedno oczko wyżej niż nasze rodaczki. Znalazło to odzwierciedlenie w wyniku meczu. Po pierwszym secie wygranym przez Niemki na przewagi, w kolejnym triumfowały Polki, a o losach meczu zadecydował tie-break. W secie prawdy więcej zimnej krwi zachowały jednak rywalki Brzostek i Kołosińskiej i to one cieszyły się z wygranej w secie, a tym samym w całym meczu. Tym samym Polki pożegnały się z turniejem. – O turnieju mogę powiedzieć tyle, że spełniłyśmy swój plan minimum, czyli wyszłyśmy z grupy – podsumowała Monika Brzostek . – Jednak apetyt rośnie w miarę jedzenia i na pewno szkoda meczu z Köhler/Sude. Przegrałyśmy po tie-breaku, a tak naprawdę powinnyśmy ten mecz rozstrzygnąć na naszą korzyść w dwóch partiach. Kontrowersyjna piłka pod koniec pierwszego seta i zmiana stron na korzystniejszą dla Niemek była dla nas zabójcza. Wieje tutaj naprawdę mocny wiatr, który odgrywa niebagatelną rolę – tłumaczy Brzostek.

Köhler-Sude GER [12] – Brzostek-Kołosinska POL [13] 2:1
(24:22, 18:21, 15:11)

źródło: beachvolleyball.pl, inf. własna