Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > ME: Fijałek i Prudel potwierdzają dobrą dyspozycję

ME: Fijałek i Prudel potwierdzają dobrą dyspozycję

Grzegorz Fijałek i Mariusz Prudel odnieśli drugie zwycięstwo w mistrzostwach Europy rozgrywanych w Kristiansand. Tym razem Polacy pewnie pokonali łotewską parę Samoilovs/Sorokins. Jutro przed nimi ostatni mecz grupowy z Czechami.

Pierwszy set to całkiem poprawna gra Łotyszy, którzy długo stawiali opór faworyzowanym Polakom. W końcówce jednak najlepsza biało-czerwona para pokazała klasę i doświadczenie, wygrywając do 17. W drugiej partii niewiele uległo zmianie. Niżej notowani rywale nie dawali się złamać. Polacy i tym razem pokazali swoją najlepszą grę w drugiej części partii. Grzegorz Fijałek i Mariusz Prudel , po 36 minutach gry, zwyciężyli w secie do 16 i w całym meczu 2:0.

Polska para odniosła drugie zwycięstwo w drugim meczu ME i są jednymi z głównych kandydatów do medalu. W ostatnim spotkaniu grupowym zagrają jeszcze z czeską parą Benes/Kubala, która dziś ograła Turków Guginoglu i Sahina, również 2:0.