Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski kobiet > Katarzyna Skowrońska-Dolata wróci do reprezentacji

Katarzyna Skowrońska-Dolata wróci do reprezentacji

fot. archiwum

- Jakiś czas temu zadzwonił do mnie trener Alojzy Świderek i zaproponował mi powrót do gry w kadrze. Nie wahałam się długo, bowiem brakowało mi już występów dla drużyny narodowej - mówi Katarzyna Skowrońska-Dolata, która powraca do kadry.

Dziwnie się czułam bez sezonu reprezentacyjnego, bo przywykłam już do takiego rytmu grania, iż po rozgrywkach ligowych mam chwilę przerwy i udaję się na zgrupowanie kadry. Cieszę się, że mogę dołączyć do zespołu na treningach w Legionowie, gdzie będziemy się przygotowywać do zbliżających się mistrzostw Europy – mówi Katarzyna Skowrońska-Dolata. Po konflikcie z selekcjonerem Jerzym Matlakiem zawodniczka wraca więc do reprezentacji Polski. Z nowym selekcjonerem z pewnością łatwiej będzie się jej porozumieć. – Przede wszystkim nie chcę, by mój przypadek porównywano do sytuacji innych zawodników, którzy nie grają w kadrze ze względu na kontuzje lub indywidualną decyzję o zrobieniu sobie wolnego. Ja cieszę się obecnie dobrym zdrowiem i nigdy nie przekreślałam mojej szansy i zaszczytu reprezentowania kraju. Zmusiły mnie do tego sprawy osobiste pomiędzy mną a trenerem Matlakiem. Jak wiadomo, zmienił się szkoleniowiec, więc nie widzę przeszkód, by ponownie występować w biało-czerwonych barwach – dodaje siatkarka na łamach Sportu.

Co ciekawe, Skowrońska-Dolata po opuszczeniu tureckiego Fenerbahce Stambuł, najbliższy sezon ligowy spędzi w… lidze chińskiej. – Dostałam z Chin bardzo ciekawą propozycję, z której z radością zamierzam skorzystać. To dla mnie życiowa szansa na zdobycie doświadczenia w zupełnie innym siatkarskim świecie, poznania nowych elementów techniki i taktyki. Cieszę się bardzo na możliwość współpracy z panią trener Jenny Lang Ping, która jest fantastyczną osobą i uznanym fachowcem – mówi reprezentantka Polski. – Zresztą nie będę jedyną zagraniczną zawodniczką, która będzie występować w Evergrande. W zespole spotkam się z Caroline Costagrande, z którą znamy się dobrze jeszcze z czasów wspólnych występów w Scavolini Pesaro. Caroline występuje także w reprezentacji Włoch, a ja wkrótce dołączę do naszej drużyny narodowej, więc pewnie spotkamy się przy okazji kadrowych potyczek na szczycie. W dodatku nie ukrywam, że oferta z Chin była bardzo atrakcyjna także pod względem finansowym. Pierwszy raz z moją nową drużyną spotkam się po zakończeniu występów w naszej reprezentacji. Chińska liga rusza dopiero 15 grudnia.

Cały wywiad Andrzeja Mitka w katowickim Sporcie.źródło: Sport

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacja Polski kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2011-08-11

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved