Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > FIVB chce zbliżyć siatkówkę plażową do halowej

FIVB chce zbliżyć siatkówkę plażową do halowej

fot. FIVB

Działacze FIVB chcą zbliżyć przepisy coraz bardziej popularnej siatkówki plażowej do jej halowej odmiany. Na razie jeszcze nie wiadomo, na czym miałoby to polegać, ale rozpoczęto dyskusje na temat większego ujednolicenia przepisów obu dyscyplin.

To dwie osobne dyscypliny, ale jedna i druga to piłka siatkowa – mówi prezydent FIVB, Wei Jizhong. Staramy się je integrować i zbliżać ku sobie. Dwie niezależne komisje, sędziowska i do spraw przepisów, na razie analizują takie możliwości.

Pierwsze wnioski powinniśmy mieć już w marcu przyszłego roku, a Zgromadzenie FIVB we wrześniu będzie mogło je zatwierdzić – dodał szef brazylijskiej siatkówki Ary Graça, który ponownie został wybrany przewodniczącym Federacji Południowoamerykańskiej (CSV).

Wśród omawianych propozycji jest również wprowadzenie systemu powtórek telewizyjnych, które pozwoliłyby w znacznym stopniu ograniczyć błędy sędziów. Na razie to jednak luźne propozycje, a do konkretów jest bardzo daleko. – FIVB jest za wprowadzaniem nowych technologii do siatkówki. Istnieje jednak wiele rozwiązań technicznych, a my jesteśmy dopiero w fazie eksperymentowania. Musimy zobaczyć, które są najmniej kosztowne i najbardziej efektywne – przyznaje Wej Jizhong.Na ewentualne zmiany w przepisach gry trzeba jednak poczekać do Igrzysk olimpijskich w Londynie. Dopiero po nich/ zaproponowane wiosną zmiany będą mogły wejść w życie.

źródło: globoesporte.com, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka plażowa, siatkówka światowa

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-08-11

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved