Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Beniaminek I ligi z Lubina ciężko trenuje w Dziwnowie

Beniaminek I ligi z Lubina ciężko trenuje w Dziwnowie

fot. archiwum

1 sierpnia na stadionie lekkoatletycznym zespół Cuprum Mundo Lubin rozpoczął treningi przed pierwszym sezonem w 1. lidze. Na zajęciach pojawili się wszyscy zawodnicy, łącznie z nowymi nabytkami. Teraz lubinianie przebywają na obozie w Dziwnowie.

Nowymi zawodnikami w ekipie beniaminka są Michał Żuk, Maciej Kordysz, Krzysztof Antosik, Paweł Szabelski i Szymon Romać. Także w sztabie trenerskim pojawił się nowy człowiek. Jest to Michał Adamczewski, który będzie odpowiadał za przygotowanie motoryczne zespołu.

Po pierwszych treningach na obiektach w Lubinie w sobotę zawodnicy rozpoczęli obóz w Dziwnowie, gdzie pracują głównie nad przygotowaniem siłowym i motorycznym. – Na plaży w Dziwnowie chłopaki wykonują bardzo ciężką pracę mającą na celu poprawę motoryki. Ponadto na hali dwa razy dziennie na dużym zmęczeniu mięśniowym doskonalą technikę. Co najważniejsze chłopaki wspierają się w trudnym dla nich okresie. Jest to dobry prognostyk przed zbliżającym się sezonem – mówi trener zespołu, Dominik Frister.

Ciężko pracujemy, żeby dobrze przygotować się do sezonu. Jest kilka drobnych urazów, ale dajemy radę. Pogoda nas nie rozpieszcza, ale wszyscy mają dobre nastroje i zespół coraz lepiej się rozumie – twierdzi Marcin Oczkowski, który będzie pełnił funkcję kapitana zespołu. – Obóz zaczęliśmy mocnym akcentem wytrzymałościowym. Urozmaicony treningi brak monotonii pozwala naszym organizmom przekraczać granice bólu., w efekcie czego budujemy fundamenty fizyczności na cały sezon. Natomiast na zajęciach siatkarskich pracujemy nad techniką użytkową oraz przypominamy sobie elementarz siatkówki, czyli zagrywka i przyjęcie – dodaje Paweł Szabelski.Trenujemy trzy razy dziennie. Pojawiło się kilka drobnych mikrourazów, ale są one wliczone w okres przygotowawczy. Pracujemy głównie nad motoryką i powoli zwiększamy ilość treningów. Atmosfera w zespole jest coraz lepsza, nowi zawodnicy zostali miło przyjęci przez zespół – relacjonuje z obozu nowy rozgrywający lubinian, Krzysztof Antosik.

źródło: ks.cuprum.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-08-11

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved