Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski kobiet > Alojzy Świderek: Chciałbym wygrać wszystkie mecze

Alojzy Świderek: Chciałbym wygrać wszystkie mecze

fot. archiwum

Reprezentacja Polski kobiet już w piątek rozegra pierwszy mecz w turnieju World Grand Prix w Zielonej Górze. Na początku zmierzy się z Argentyną. Później kolejno z Koreą i Kubą. W turnieju nie zagra Kinga Kasprzak, która doznała urazu.

Czy w drużynie obecne są kontuzje lub drobne urazy?

Alojzy Świderek: – Tak, są. Jednym z największych braków jaki będzie obecny podczas tego turnieju i prawdopodobnie następnych jest nieobecność Kingi Kasprzak. Ma ona naderwanie mięśnia prostego brzucha. Nie jest to zbyt bolesne, ponieważ z tym urazem grała cały mecz z Włoszkami i nie odczuwała zbyt dużego bólu. Jednak wynik badania, które zostało zrobione jest jednoznaczny. Nie będzie mogła grać w tych turniejach.

Jaki jest plan minimum na ten turniej? Z jakiego wyniku będzie pan zadowolony?– Nigdy nie mam ani planu minimum ani planu maksimum. Chciałbym wygrać wszystkie mecze jak najwyżej i zespół podobnie.

Kto będzie najcięższym rywalem: Kuba czy Korea?

– Myślę, że wszystkie trzy zespoły są na podobnym poziomie. Kubanki mają swoje atuty, podobnie jak i Koreanki, ale i Argentynki szczególnie w tym ostatnim meczu pokazały, że nie są zespołem, o którym można powiedzieć, że są chłopcem do bicia w tym turnieju.

Co sądzi pan o nowo wybudowanym obiekcie w Zielonej Górze?

– Według mnie jest bardzo ładny i bardzo funkcjonalny dla siatkówki, ponieważ ma trybuny strome więc siedzi się stosunkowo blisko boiska. Taki obiekt dla gier typu koszykówka czy siatkówka jest bardzo dobry bo wydarzenia obserwuje się, że tak powiem na żywo bardzo blisko boiska.

*rozmawiali Martyna Cynk i Krzysztof Stańczak (Strefa Siatkówki)

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacja Polski kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-08-11

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved