Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski kobiet > A.Świderek: Turniej, w którym będziemy szukać doświadczenia

A.Świderek: Turniej, w którym będziemy szukać doświadczenia

fot. archiwum

Kilka minut po godzinie trzynastej w zielonogórskim hotelu Dana-Spa odbyła się konferencja prasowa przed turniejem z cyklu World Grand Prix. - Każdy punkt będzie dla nas istotny - podkreśla kapitan polskiej reprezentacji Milena Radecka.

Emilce Sosa (kapitan Argentyny): – Witam wszystkich. Bardzo się cieszymy, że kolejny tydzień jesteśmy w Polsce. Poprzedni weekend był dla nas bardzo dobry. Mamy nadzieję, że tym razem będzie podobnie.

Horacio Bastit (trener Argentyny): – Bardzo cieszymy się, że tutaj jesteśmy. Jesteśmy gotowi by zacząć kolejny weekend zmagań. Ostatni turniej zakończyliśmy zwycięstwem więc moja drużyna sprawuje się bardzo dobrze. Czekamy na kolejne mecze.

Yusidey Silie Frometa (kapitan Kuby): – Witam wszystkich bardzo serdecznie. Bardzo się cieszę, że możemy grać w Polsce. Naszym celem na ten turniej jest zdobycie jak największej ilości punktów w tegorocznej edycji World Grand Prix.Juan Carlos Gala Rodriguez (trener Kuby): – Bardzo cieszymy się, że po raz kolejny gramy w World Grand Prix po dwóch latach przerwy. Naszym celem na ten turniej jest walka o każdy punkt i mam nadzieję, że to się uda.

Yeon-Koung Kim (kapitan Korei Płd.): – Bardzo się cieszę, że tutaj jesteśmy. Po raz pierwszy rozgrywamy turniej World Grand Prix w Polsce, w ogóle w Europie. Zamierzamy wygrać.

Hyung-Sil Kim (trener Korei Płd.): – Tegoroczna edycja World Grand Prix jest czymś w rodzaju preeliminacji do przyszłorocznego turnieju olimpijskiego w Londynie. Bardzo cieszymy się, że możemy walczyć z takimi drużynami jak Kuba, Polska czy Argentyna. Mamy nadzieję, że pokażemy polskim kibicom jak w Korei gra się w siatkówkę.

Milena Radecka (kapitan Polski): – Witam wszystkich bardzo serdecznie. Jesteśmy bardzo szczęśliwe, że już drugi turniej został zorganizowany w Polsce. Tym bardziej, że jest to dla nas bardzo ważny turniej, ponieważ każdy punkt będzie dla nas istotny. Mam nadzieję, że ten wspaniały obiekt w Zielonej Górze i nasi kibice nam pomogą.

Alojzy Świderek (trener Polski): – Dla nas jest to kolejny turniej, w którym będziemy szukali przede wszystkim doświadczenia, które jest nam potrzebne. Zespół jest młody i niedoświadczony w grze. Oprócz tego będziemy szukali także punktów. Chcemy ich zdobyć jak najwięcej. Mam nadzieję, że tych punktów będzie wystarczająco dużo by spokojnie można było myśleć o tym, by w Hongkongu przypieczętować nasz awans do finału.

źródło: inf. prasowa

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacja Polski kobiet, turnieje światowe

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-08-11

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved