Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi wojewódzkie > Nowe twarze w Żubrze Białowieża chcą walczyć o awans

Nowe twarze w Żubrze Białowieża chcą walczyć o awans

fot. archiwum

Kilku nowych zawodników zagra w zbliżającym się trzecioligowym sezonie w białowieskim Żubrze. Siatkarze zapowiadają walkę o awans do drugiej ligi, jednak zanim wybiegną na parkiet, czeka ich kilka tygodni ciężkich przygotowań.

Pierwszym elementem przygotowań będzie obóz, który rozpocznie się 22 sierpnia w Białowieży. Ma on potrwać do 31 sierpnia. – Będziemy trenować dwa razy dziennie – komentuje Wojciech Gutowski, prezes Żubra – zajęcia będzie prowadził nasz nowy trener Jakub Bokuniewicz. To jego debiut, ale myślę, że dobrze się wywiąże z powierzonego mu zadania.

W porównaniu z poprzednim sezonie w zespole pojawi się kilku nowych zawodników. Z wypożyczenia do Pronaru Parkiet Hajnówka dołączy rozgrywający Bartosz Małachowski. W Żubrze zagra także Janusz Ignaciuk, którzy w poprzednim sezonie reprezentowali barwy hajnowskiego klubu oraz utalentowany przyjmujący UKS Oczko Białystok Marcin Mołs. Po roku przerwy wraca również najbardziej doświadczony z białowieskich siatkarzy Jerzy Janiel. Oprócz tego do zespołu dołączy także Wojciech Lisicki i dwóch lub trzech juniorów technikum leśnego w Białowieży.

Jeśli wszystko wypali to będą bardzo poważne wzmocnienia – mówi Stefan Ochryciuk, kapitan Żubra – w takim składzie możemy jasno mówić, że walczymy o mistrza i przejście baraży o drugą ligę. Trzeba stawiać sobie wysokie cele. W najbliższym sezonie w Żubrze zabraknie jedynie Tomasza Bugwina, któremu skończyło się wypożyczenie z UKS Olimpijczyk Białowieża, Zbigniewa Rafałki, Adriana Groszyka oraz Ścibora Zawiślaka, który musi przez rok leczyć kontuzję barku. Problemy zdrowotne ma Tomasz Androsiuk, jednak w klubie mają nadzieję, że do rozpoczęcia rozgrywek uda mu się je wyleczyć. Z pozostałych zawodników większość już potwierdziła chęć gry w klubie.Myślę, że ten sezon może być dla nas bardzo udany – mówi Bartosz Małachowski – o ile przyłożymy się do pracy, powinno być dobrze. Szykuje się nam ciekawa drużyna. Żubr ma także w miarę stabilną sytuację finansową. Co cieszy zarówno zawodników, jak i prezesa. – Oczywiście zawsze może być lepiej – odpowiada Wojciech Gutowski – i ciągle nie ustajemy w poszukiwaniu nowych sponsorów, w szczególności, że będziemy zadowoleni nawet z niewielkiej pomocy. Jednak nasi stali sponsorzy nie zawodzą. W szczególności mocno pomaga nam wójt Białowieży i to od samego początku naszego istnienia. W tym roku będzie nas również wspierać firma CDD Polska, która pomaga nie tylko nam, ale też oldboyom Towarzystwa Sportowego Żubr mającym wystąpić w Mistrzostwach Polski Oldboyów w siatkówce plażowej – podsumowuje prezes.

Już tydzień po zakończeniu obozu ma się odbyć turniej o Puchar Wójta Białowieży. Żubr chce na niego zaprosić dwóch drugoligowców: Pronar Parkiet Hajnówka oraz UKS Centrum Augustów.

źródło: inf. własna, zubrbialowieza.tnb.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi wojewódzkie

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2011-08-10

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved