Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski kobiet > Milena Radecka: Powinno być coraz lepiej

Milena Radecka: Powinno być coraz lepiej

fot. archiwum

- Dostałam powołanie, byłam zdrowa, więc bez zastanowienia stawiłam się na zgrupowaniu. Nie chcę mówić o nieobecnych. W kadrze są zawodniczki, które chcą i mogą w niej grać - twierdzi Milena Radecka, rozgrywająca reprezentacji Polski.

Reprezentantki Polski mają już za sobą pierwszy turniej World Grand Prix. W Bydgoszczy wygrały jeden mecz i dwa przegrały. Selekcjoner Alojzy Świderek próbuje zmienić nieco grę naszej kadry i ją przyspieszyć. Niezbędna w realizacji tego planu jest postawa rozgrywających. – Tylko najlepsze zespoły świata grają perfekcyjnie tym systemem, a także im zdarzają się błędy. My dopiero się uczymy i stąd te problemy. To kwestia treningu i liczby powtórzeń. Powinno być lepiej – ma nadzieję Milena Radecka.

Pracowałam z wieloma trenerami o różnych osobowościach. Jedni byli bardzo spokojni, inni przeciwnie. Uodporniłam się na różne zachowania. Zawsze przyjmuję słowa krytyki i sposób, w jakie są one przekazywane, nie ma dla mnie większego znaczenia – mówi rozgrywająca reprezentacji Polski, która chwali sobie współpracę z obecnym selekcjonerem. – Jest bardzo spokojny i cierpliwie stara nam się wszystko tłumaczyć. To tytan pracy. Przez dwa tygodnie w Szczyrku solidnie dostałyśmy w kość, ale nie narzekamy. Trener zawsze jest dobrze przygotowany do zajęć, każdej zawodniczce stara się poświęcić jak najwięcej czasu – mówi w wywiadzie dla Przeglądu Sportowego.

* cały wywiad Kamila Drąga w "Przeglądzie Sportowym"źródło: inf. własna, Przegląd Sportowy

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacja Polski kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-08-10

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved