Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski kobiet > Małgorzata Glinka-Mogentale: Nie zmieniłam zdania

Małgorzata Glinka-Mogentale: Nie zmieniłam zdania

fot. archiwum

- Co miałam zrobić w reprezentacji, już zrobiłam - mówi na łamach Super Expressu Małgorzata Glinka-Mogentale. Gwiazda drużyny narodowej siatkarek zaczęła treningi, ale nie założy biało-czerwonej koszulki. - Nie zmieniłam zdania - zapewnia.

Na początku sierpnia Małgorzata Glinka-Mogentale rozpoczęła przygotowania do sezonu w Legionovii, gdzie ćwiczy gościnnie. – Szykuję się tylko do sezonu klubowego – podkreśla stanowczo w rozmowie z "Super Expressem" i wyklucza występy w reprezentacji.

Nie wracam do kadry, co miałam zrobić w zespole narodowym, już zrobiłam. Energia się wyczerpała, poza tym teraz skupiam się na klubie i na opiece nad dzieckiem. Nie wyobrażam sobie dłuższego rozstania z córką. Nie dałabym rady – mówi wprost siatkarka Vakifbanku Stambuł.

Tuż po objęciu posady nowy trener reprezentacji Alojzy Świderek zapowiadał, że porozmawia o występach w drużynie ze wszystkimi nieobecnymi. Nie wykluczał, że "Maggie" znajdzie się w składzie na najważniejsze imprezy sezonu – mistrzostwa Europy w Serbii i Puchar Świata w Japonii.Rozmawiałam z trenerem Świderkiem, ale nie zmieniłam zdania. To była przyjacielska pogawędka, a nie namawianie mnie do gry w kadrze. Moja decyzja zapadła dawno, nie zmienię jej i w ogóle się nie wahałam – przekonuje Glinka, która na początku września jedzie z rodziną do Turcji, a miesiąc później jej drużynę czeka pierwsze wyzwanie sezonu. – Jako zwyciężczynie Ligi Mistrzyń gramy w klubowych mistrzostwach świata w Katarze – przypomina "Maggie". – Miło byłoby powalczyć o tytuł, którego nie mam jeszcze w karierze.

Więcej w Super Expressie

źródło: Super Express

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacja Polski kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-08-10

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved