Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Kajzer i Brown już w Pile, PTPS czeka na Kubankę

Kajzer i Brown już w Pile, PTPS czeka na Kubankę

fot. archiwum

Wciąż bez Veroniki Hudimy, Moniki Naczk, Darii Paszek i reprezentantki Kuby, której nazwisko poznamy prawdopodobnie w przyszłym tygodniu, trenuje zespół PTPS-u Piła. Od poniedziałku treningi wznowiła Emilia Kajzer, wczoraj w Pile pojawiła się Lecia Brown.

W skromnym siedmioosobowym składzie rozpoczęły w minionym tygodniu przygotowania do sezonu siatkarki PTPS-u Piła. Od poniedziałku do dyspozycji Mirosława Zawieracza jest Emilia Kajzer, która na początku sierpnia wróciła z Peru, gdzie rozgrywane były mistrzostwa świata juniorek. – Emilia po powrocie do kraju otrzymała kilka dni wolnego, ale w poniedziałek wznowiła treningi – mówi szkoleniowiec beniaminka PlusLigi Kobiet. Wczoraj na trening „wpadła” długo oczekiwana w Pile Lecia Brown. Jamajka była jedną z największych gwiazd zespołu w minionym sezonie. – Jestem pod wrażeniem tej dziewczyny. Po 16 godzinach lotu „Lusia” prosto z lotniska przyjechała na trening. Ona garnie się do roboty – chwali środkową Mirosław Zawieracz.

Obie zawodniczki straciły tylko tydzień przygotowań, jednak wciąż jesteśmy w fazie początkowej. Pracujemy nad siłą i wytrzymałością – tłumaczy trener PTPS-u. – Okres przygotowawczy w naszym zespole trwać będzie 11 tygodni, dlatego na tym etapie, na którym dołączyły Lecia i Emilia, nie ma zagrożenia. Plan treningów przesłaliśmy Kubance, która dołączy do nas na obozie kondycyjnym pod Bełchatowem. Wciąż załatwia formalności związane z przyjazdem do Polski. Od jej menadżera wiemy, że stosuje się do naszych wytycznych – dodał Mirosław Zawieracz.

Poza zespołem wciąż pozostają Veronika Hudima, która przebywa na zgrupowaniu reprezentacji Francji. W Chinach, gdzie wkrótce rozpocznie się Uniwersjada, przebywa Monika Naczk, a Daria Paszek przygotowuje się do mistrzostw świata w siatkówce plażowej i do ekipy z Piły dołączy dopiero we wrześniu.źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-08-10

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved