Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Ana Grbac i Ewelina Mikołajewska dołączyły do zespołu

Ana Grbac i Ewelina Mikołajewska dołączyły do zespołu

fot. archiwum

Ana Grbac i Ewelina Mikołajewska zaczną w środę treningi z Organiką Budowlani. - Grbac na pewno będzie z nami trenowała do końca sierpnia, a później zobaczymy, jak rozstrzygnie się jej sprawa - mówi prezes klubu, Marcin Chudzik.

Od 1 sierpnia łódzkie siatkarki rozpoczęły przygotowania do nowego sezonu, który rozpoczyna się w październiku. Na pierwszych zajęciach pojawiło się tylko sześć siatkarek. Dzień później do drużyny dołączyła Luana De Paula.

Z nowych zawodniczek od początku z zespołem przygotowują się Dominika Golec (wcześniej Koczorowska) i Katarzyna Mróz. Dziś na popołudniowych zajęciach mają się pojawić dwie kolejne. To Ewelina Mikołajewska i Ana Grbac. Ta pierwsza niedawno występowała na mistrzostwach świata juniorek w Peru, gdzie z reprezentacją Polski zajęła ostatecznie dziewiąte miejsce. – Na mundialu była jedną z najbardziej wyróżniających się zawodniczek w kadrze. Ewelina co prawda wróciła do kraju w ubiegłym tygodniu, ale dostała jeszcze kilka dni wolnego na aklimatyzację – tłumaczy Marcin Chudzik, prezes Organiki.

Z kolei Grbac opuściła zgrupowanie reprezentacji Chorwacji. Jest szansa, że 23-letnia zawodniczka zostanie w Łodzi do czasu rozpoczęcia rozgrywek. Prawdopodobnie z powodu kłopotów finansowych w swojej kadrze nie wystąpi na wrześniowych mistrzostwach Europy w Serbii i Włoszech. W łódzkim klubie trzymają kciuki, aby właśnie taki scenariusz się sprawdził. Wszystkim bowiem zależy, aby Grbac była jak najlepiej zgrana z zespołem przed rozpoczęciem ligowych rozgrywek. To bardzo utytułowana rozgrywająca, która na swoim koncie ma mistrzostwo i puchar Włoch oraz zwycięstwo w Lidze Mistrzyń. Wcześniej reprezentowała takie kluby jak: Pallavolo Perugia, Żok Rijeka, a ostatnio Volero Zurich. – Grbac na pewno będzie z nami trenowała do końca sierpnia, a później zobaczymy, jak rozstrzygnie się jej sprawa – mówi Chudzik.Pozostałe nowe siatkarki, czyli Belgijka Helene Rousseaux oraz dwie polskie kadrowiczki Karolina Kosek i Anita Kwiatkowska, będą brane pod uwagę przez trenera Mauro Massaciego dopiero po mistrzostwach.

We wrześniu łódzkie zawodniczki wezmą udział w kilku turniejach towarzyskich. Początek sezonu PlusLigi zaplanowano na 15 października.

Więcej w serwisie gazeta.pl

źródło: gazeta.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-08-10

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved