Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacje młodzieżowe > W piątek rozpoczynają się mistrzostwa świata kadetek

W piątek rozpoczynają się mistrzostwa świata kadetek

fot. archiwum

Po raz trzeci w tym roku polskie kadetki będą bić się o medale w Turcji. W piątek ruszą młodzieżowe mistrzostwa świata. Pierwszy mecz Polki zagrają z Egiptem. - Musimy podejść do tego meczu bardzo skoncentrowane - mówi nasza środkowa.

Jest progres. W majowych mistrzostwach Europy w Ankarze Polki zajęły niezłe piąte miejsce. W sierpniu, tym razem w Trabzonie, były tuż za podium. Brązowy medal Olimpijskiego Festiwalu Młodzieży Europy przegrały z gospodyniami. Była to już druga porażka z Turcją w tym turnieju, tym razem jednak bardzo gładka (w grupie 1:3, potem 0:3 – do 12, 20 i 12). A przecież w maju w ME biało-czerwone jako jedyne umiały pokonać niesione falą dopingu gospodynie. Jeśli więc brać pod uwagę mecze z tym tylko rywalem, mamy regres. O tyle niepokojący, że Turcja będzie jednym z rywali Polek w MŚ, znów rozgrywanych w Ankarze.

– Turczynki bardzo chciały się zrewanżować za porażkę z nami na ME. Wyszły bardzo zmotywowane, grały odważnie. Wywarły na nas bardzo dużą presję już od początku obu meczów. Uzyskiwały dużą przewagę, przez co grało się z nimi bardzo ciężko. Ciągle musiałyśmy je gonić. Byłyśmy słabsze w paru elementach – wyjaśniała kapitan kadry Iga Chojnacka. – Nadszedł czas na to, byśmy to my się odpłaciły. Na MŚ chcemy się zrewanżować za igrzyska w Trabzonie – mówiła nasza środkowa.

– Mistrzostwa świata to najważniejsza impreza w rozgrywkach młodzieżowych. Dwa wcześniejsze turnieje nauczyły nas wiele pokory. Miałyśmy okazję porównać się do innych europejskich zespołów i przekonałyśmy się, że parę drużyn prezentuje naprawdę wysoki, wyrównany poziom – dodała nasza kapitan, licząc, że wyciągnięte wnioski i zebrane doświadczenie zaowocują.– Jesteśmy gotowe do wyjazdu na MŚ! Dobrze przygotowałyśmy się pod względem fizycznym. Poza tym ograłyśmy się na olimpiadzie, która była istotnym punktem w naszych przygotowaniach. Dzięki niej wiedziałyśmy co musimy poprawić i nad czym popracować w czasie zgrupowania przed wyjazdem do Ankary.

Wyjazd, a dokładnie wylot do Turcji w środę o 8.50. W piątek o 11.30 czasu polskiego pierwszy mecz Polek – z Egiptem.

– Z doświadczenia wiemy, że musimy podejść do tego meczu bardzo skoncentrowane. Pierwszy mecz może rzutować na całą resztę turnieju – mówiła nasza środkowa Ewelina Janicka. – O zespole Egiptu jeszcze nic nie wiemy , ale postaramy się go rozpracować jak najlepiej przed spotkaniem.

źródło: pzps.pl

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved