Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > turnieje światowe > Sposób Kubańczyków na awans do IO

Sposób Kubańczyków na awans do IO

fot. archiwum

Po niezbyt udanym występie w finałach tegorocznej Ligi Światowej Kubańczycy nie próżnują. Po kilku dniach wolnego, otrzymanych od trenera Blackooda, powrócili do ciężkich treningów, by przygotować się do Igrzysk Ameryki Środkowej i Karaibów.

Orlando Samuels Blackood na ten turniej powołał dwunastu zawodników. Niespodzianką jest powrót do kadry Raydela Hierrezuelo, który tuż przed rozpoczęciem sezonu reprezentacyjnego został od niej odsunięty z powodu problemów natury fizycznej i kondycyjnej. Wśród dwunastu powołanych na próżno wypatrywać znakomitych Simona oraz Leala. Mimo to Blackood jest optymistą, jeśli chodzi o odpowiednie przygotowanie swoich podopiecznych do turnieju. – Bardzo dobrze radzimy sobie z atakiem oraz z zagrywką, musimy je jedynie nieco ustabilizować. Ewidentnie do poprawy natomiast są nasze przyjęcie i blok. W tych elementach zupełnie sobie nie radzimy i powinniśmy poświęcić im najwięcej pracy – zapowiedział trener Kubańczyków.

Igrzyska Ameryki Środkowej i Karaibów rozegrane zostaną w dniach od 29 sierpnia do 4 września. Kubańczycy z tego turnieju chcą awansować do Pucharu Świata. – Naszym głównym celem jest zakwalifikowanie się do Pucharu Świata. Na tym turnieju natomiast chcemy uplasować się wśród trzech najlepszych drużyn, by zagwarantować sobie udział w przyszłorocznych igrzyskach olimpijskich w Londynie. Mamy świadomość, że nie będzie to łatwe zadanie, lecz mamy nadzieję, iż uda nam się je zrealizować – mówił trener Blackood, a wtórował mu Wilfredo Leon.Na każdym z tych turniejów będzie przyświecał jeden cel, czyli zdobycie złotego medalu – obiecał młody przyjmujący, zaś pytany o to, jak radzi sobie z pełnieniem funkcji kapitana Kubańczyków, odpowiedział – Jeszcze do końca nie odnajduję się w tej roli, potrzebuję czasu, by się jej nauczyć. Istnieją pewne aspekty, nad którymi muszę popracować, ale to kwestia pracy nad sobą. Poza tym mogę liczyć na pomoc psychologa, trenera i kolegów z drużyny – zakończył siedemnastolatek.

Reprezentacja Kuby:Rozgrywający: Raydel Hierrezuelo, Yoandri Diaz, Leandro Macias
Atakujący: Fernando Hernandez
Przyjmujący: Wilfredo Leon, Henry Bell, Dennys de Jesus Hernandez
Środkowi: Osmany Camejo, Isbel Mesa, Yassel Perdomo
Libero: Keibel Gutierrez, Gustavo Leyva

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
turnieje światowe

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2011-08-09

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved