Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski kobiet > Siatkarki halowe i siatkarze plażowi ruszają na Uniwersjadę

Siatkarki halowe i siatkarze plażowi ruszają na Uniwersjadę

fot. archiwum

W Ambasadzie Chin odbyło się pożegnanie Akademickiej Reprezentacji Polski, która wyjeżdża na XXVI Letnią Uniwersjadę. W Shenzhen wystartuje blisko 150 naszych sportowców. Wśród nich siatkarze plażowi oraz reprezentacja siatkarek halowych.

W spotkaniu uczestniczył Ambasador Chin – Sun Yuxi. Podczas uroczystości odbyło się ślubowanie sportowców-studentów, które w imieniu wszystkich członków polskiej reprezentacji złożyli judoczka Katarzyna Furmanek (Akademia Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku) oraz gimnastyk Adam Kierzkowski (Akademia Wychowania Fizycznego w Białej Podlaskiej).

Polskie gry zespołowe będą reprezentować m.in. siatkarki, które pod wodzą Rafała Błaszczyka i Leszka Piaseckiego powalczą o obronę brązowych medali i tym samym o czwarte z rzędu podium. – W fazie grupowej turnieju siatkówki kobiet Letniej Uniwersjady zagramy Kanadą, Francją i Tajwanem – powiedział II trener biało-czerwonych Leszek Piasecki. Jak podkreślił polski szkoleniowiec „w ekipie uniwersjadowej są młodej zawodniczki jak i mające doświadczenie w grze w zespołach PlusLigi Kobiet." Pierwszy mecz Polki zagrają w niedzielę, 14 sierpnia.

Skład reprezentacji Polski:
rozgrywające – Marta Haładyn, Dorota Wilk;
atakujące – Magdalena Piątek, Kinga Zielińska;
środkowe – Monika Naczk, Katarzyna Jóźwicka, Aleksandra Trojan;
przyjmujące – Elżbieta Skowrońska, Natalia Nuszel, Izabela Kożon;
libero – Krystyna Strasz, Agata Durajczyk.Polacy wystartują także w sześciu z 11 dyscyplin dodatkowych. Największe szanse medalowe mają chyba nasi siatkarze plażowi, którzy ostatnio szturmem przedostają się do czołówki rankingu FIVB. Warto wspomnieć, że siatkówka plażowa na Uniwersjadzie pojawi się po raz pierwszy w historii. To bardzo prestiżowa impreza dla studentów. Tym bardziej Polacy cieszą się, że będą mieli okazję na niej zagrać. – Do Chin polecimy na dziewięć dni – mówi Michał Kądzioła, który wspólnie z Jakubem Szałankiewiczem wrócił właśnie ze srebrnym medalem ME do lat 23 – Nie wiem jak organizacyjnie wygląda taka impreza i nie wiem, jakie pary będą tam występować. Na pewno apetyt na zwycięstwo mamy duży.

Nic dziwnego, że Kądzioła i Szałankiewicz chcą wypaść na Uniwersjadzie jak najlepiej. W zakończonych dopiero co młodzieżowych mistrzostwach Europy U-23 zaprezentowali się bardzo dobrze zdobywając srebrny medal. – Wygrywaliśmy tam mecz za meczem – wspomina "Kądziu". – To nam znacznie dodało pewności siebie i na Uniwersjadzie będziemy chcieli powtórzyć wynik. Mimo to, czujemy trochę niedosyt, ponieważ w finale mistrzostw wygraliśmy pierwszego seta, a w drugim prowadziliśmy 15:8. Poczuliśmy chyba, że mecz jest wygrany, a ostatecznie przegraliśmy.

źródło: azs.pl, beachvolleyball.pl, pzps.pl

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved